O školce

„V jedné krásné vesničce nedaleko náměstíčka stojí trojitý domeček, ale není to obyčejný domeček … je to domeček, kam chodí malí Vendelíni, Doubravky, Rozárky a Amálky. Chodí si tam hrát s kamarády, dovádějí na kouzelné zahradě, jedí samé dobrůtky a odpočívají v malých postýlkách. Všichni jsou kamarádi, mají tam spoustu hraček a radost se štěstím tam jen kvete. O všechny dětičky se starají hodné paní učitelky, učí je nové věci, vymýšlejí pro ně zábavu, cestují s nimi po okolí, spolu zpívají, cvičí a tancují …“

Je tam zkrátka moc fajn!!!

Charakteristika školy

Historie mateřské školy sahá až do roku 1945. Tehdy však byla školka v jiné budově. Současná mateřská škola byla vybudována v roce 1986 jako tří pavilonová. Jednotlivé pavilony jsou propojené chodbou a navzájem oddělené zahradou. Dnes máme čtyři třídy s celkovou kapacitou pro 96 dětí. Třídy jsou homogenního věkového složení. Třída Rozárka je pro nové a nejmenší děti. Třídu Vendelín navštěvuji šikovné děti a většina z nich již školku zná. Třídy Doubravku a a Amálku navštěvují předškoláci, kteří se moc těší do školy. Pracuje zde 6 paní učitelek, paní asistentky, tety uklízečky a paní kuchařky. Mateřská škola je umístěna v malebném prostředí, mimo hlavní komunikaci. V blízkosti máme Tomovy parky, sportovní hřiště, turisticky velmi oblíbenou přehradu Fojtku a Ekocentrum Oldřichov v Hájích.

Paní učitelky se řídí ŠVP MŠ "Pro krásu kolem nás" a mají vytvořené třídní vzdělávací programy. Naše školka se účastní různých kulturních a sportovních akcí, projektů, úzce spolupracuje s Ekocentrem Střevlík a Ekocentrem v Oldřichově v Hájích.

V areálu mateřské školy je rozsáhlá školní zahrada, která umožňuje dětičkám dostatek pohybu na zdravém vzduchu a sportovní vyžití po celý rok. Terén zahrady je členitý a k dispozici jsou krytá pískoviště, prolézačky pro všechny věkové kategorie, lanová dráha pro rozvoj hrubé motoriky, skluzavka, zahradní domeček i odpočinkové koutky, kde si děti mohou posedět, zahnat žízeň a nasvačit se. Prostředí zahrady se využívá i pro vzdělávací, sportovní a společenské aktivity školky. Plně využíváme i dětské hřiště Tomovy parky, které bylo zřízeno naší obcí a je v našem těsném sousedství.

Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020