O školce

„V jedné krásné vesničce nedaleko náměstíčka stojí trojitý domeček, ale není to obyčejný domeček … je to domeček, kam chodí malí Vendelíni, Doubravky, Rozárky a Amálky. Chodí si tam hrát s kamarády, dovádějí na kouzelné zahradě, jedí samé dobrůtky a odpočívají v malých postýlkách. Všichni jsou kamarádi, mají tam spoustu hraček a radost se štěstím tam jen kvete. O všechny dětičky se starají hodné paní učitelky, učí je nové věci, vymýšlejí pro ně zábavu, cestují s nimi po okolí, spolu zpívají, cvičí a tancují …“

Je tam zkrátka moc fajn!!!

Charakteristika školy

Historie mateřské školy sahá až do roku 1945. Tehdy však byla školka v jiné budově. Současná mateřská škola byla vybudována v roce 1986 jako tří pavilonová. Jednotlivé pavilony jsou propojené chodbou a navzájem oddělené zahradou. Dnes máme čtyři třídy s celkovou kapacitou pro 96 dětí. Třídy jsou homogenního věkového složení. Třída Rozárka je pro nové a nejmenší děti. Třídu Vendelín navštěvuji šikovné děti a většina z nich již školku zná. Třídy Doubravku a a Amálku navštěvují předškoláci, kteří se moc těší do školy. Pracuje zde 6 paní učitelek, paní asistentky, tety uklízečky a paní kuchařky. Mateřská škola je umístěna v malebném prostředí, mimo hlavní komunikaci. V blízkosti máme Tomovy parky, sportovní hřiště, turisticky velmi oblíbenou přehradu Fojtku a Ekocentrum Oldřichov v Hájích.

Paní učitelky se řídí ŠVP MŠ "Pro krásu kolem nás" a mají vytvořené třídní vzdělávací programy. Naše školka se účastní různých kulturních a sportovních akcí, projektů, úzce spolupracuje s Ekocentrem Střevlík a Ekocentrem v Oldřichově v Hájích.

V areálu mateřské školy je rozsáhlá školní zahrada, která umožňuje dětičkám dostatek pohybu na zdravém vzduchu a sportovní vyžití po celý rok. Terén zahrady je členitý a k dispozici jsou krytá pískoviště, prolézačky pro všechny věkové kategorie, lanová dráha pro rozvoj hrubé motoriky, skluzavka, zahradní domeček i odpočinkové koutky, kde si děti mohou posedět, zahnat žízeň a nasvačit se. Prostředí zahrady se využívá i pro vzdělávací, sportovní a společenské aktivity školky. Plně využíváme i dětské hřiště Tomovy parky, které bylo zřízeno naší obcí a je v našem těsném sousedství.

Výzva - Platby SRPŠ a Třídní fond
Žádáme rodiče, kteří ještě tak neučinili, aby zaplatili ve svých třídách příspěvěk 400,-Kč SRPŠ a vložili zálohu do třídního fondu na úhradu akcí pro děti. Termín je do 15.10.2019!
Jablíčkování ve Vendelínovi 2019
Zachraňujeme s Kryštofem 2019
Sporťáček
SPORŤÁČEK - SPORTOVNÍ KROUŽEK pořádaný Sport kids Liberec - 10 LEKCÍ  Kroužek začíná 10.10.2019  ve 14.30 hod. ve školce. Koná se jednou měsíčně - cena při docházce minimálně 10ti dětí je 990,- / na celý školní rok Kroužek je akreditován MŠMT Cílem tohoto kroužku je seznámení s vícero sporty jako je gymnastika, míčové hry, atletika a pokud bude počasí i venkovní sporty. Bližší info:  Iveta Hergesell ,  mobil: +420 777001044,  email: iveta@sport-kids.cz