O školce

„V jedné krásné vesničce nedaleko náměstíčka stojí trojitý domeček, ale není to obyčejný domeček … je to domeček, kam chodí malí Vendelíni, Doubravky, Rozárky a Amálky. Chodí si tam hrát s kamarády, dovádějí na kouzelné zahradě, jedí samé dobrůtky a odpočívají v malých postýlkách. Všichni jsou kamarádi, mají tam spoustu hraček a radost se štěstím tam jen kvete. O všechny dětičky se starají hodné paní učitelky, učí je nové věci, vymýšlejí pro ně zábavu, cestují s nimi po okolí, spolu zpívají, cvičí a tancují …“

Je tam zkrátka moc fajn!!!

Charakteristika školy

Historie mateřské školy sahá až do roku 1945. Tehdy však byla školka v jiné budově. Současná mateřská škola byla vybudována v roce 1986 jako tří pavilonová. Jednotlivé pavilony jsou propojené chodbou a navzájem oddělené zahradou. Dnes máme čtyři třídy s celkovou kapacitou pro 96 dětí. Třídy jsou homogenního věkového složení. Třída Rozárka je pro nové a nejmenší děti. Třídu Vendelín navštěvuji šikovné děti a většina z nich již školku zná. Třídy Doubravku a a Amálku navštěvují předškoláci, kteří se moc těší do školy. Pracuje zde 6 paní učitelek, paní asistentky, tety uklízečky a paní kuchařky. Mateřská škola je umístěna v malebném prostředí, mimo hlavní komunikaci. V blízkosti máme Tomovy parky, sportovní hřiště, turisticky velmi oblíbenou přehradu Fojtku a Ekocentrum Oldřichov v Hájích.

Paní učitelky se řídí ŠVP MŠ "Pro krásu kolem nás" a mají vytvořené třídní vzdělávací programy. Naše školka se účastní různých kulturních a sportovních akcí, projektů, úzce spolupracuje s Ekocentrem Střevlík a Ekocentrem v Oldřichově v Hájích.

V areálu mateřské školy je rozsáhlá školní zahrada, která umožňuje dětičkám dostatek pohybu na zdravém vzduchu a sportovní vyžití po celý rok. Terén zahrady je členitý a k dispozici jsou krytá pískoviště, prolézačky pro všechny věkové kategorie, lanová dráha pro rozvoj hrubé motoriky, skluzavka, zahradní domeček i odpočinkové koutky, kde si děti mohou posedět, zahnat žízeň a nasvačit se. Prostředí zahrady se využívá i pro vzdělávací, sportovní a společenské aktivity školky. Plně využíváme i dětské hřiště Tomovy parky, které bylo zřízeno naší obcí a je v našem těsném sousedství.

Prázdninový jídelníček
Jídelníček v době letních prázdnin bude zveřejněn na nástěnce třídy Vendelín.
Letní prázdninový provoz od 1.7.2020 do 31.8.2020
Letní prázdninový provoz bude probíhat ve třídě Vendelín (prostřední budova) Uzavření naší Mateřské školy Mníšek je od 20. 7. 2020 do 14. 8. 2020 včetně. Platby stravného a školného v době letních prázdnin
Náhradní den otevřených dveří v MŠ - 7.7.2020
více informací v textu
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků - pátek 26.6.2020 v 16.00 hodin
ve školní tělocvičně (za příznivého počasí na dvorku školy). Sraz u zadního vstupu - za parkovištěm vpravo.
Dětský den ve školce - 25.6.2020
Dne 25.6.2020 dopoledne se uskuteční pro děti, které jsou ve školce „Dětský den“ plný her, sportu, soutěží, zábavy a úsměvů. Pro dětičky máme připravené odměny, které nám připravila paní Slezáková z finančních příspěvku obcí Mníšek a Oldřichov v Hájích, za které moc děkujeme.

Dětský den ve školce 2020 Dětský den ve školce 2020 Dětský den ve školce 2020 Dětský den ve školce 2020 Dětský den ve školce 2020 Dětský den ve školce 2020