O školce

„V jedné krásné vesničce nedaleko náměstíčka stojí trojitý domeček, ale není to obyčejný domeček … je to domeček, kam chodí malí Vendelíni, Doubravky, Rozárky a Amálky. Chodí si tam hrát s kamarády, dovádějí na kouzelné zahradě, jedí samé dobrůtky a odpočívají v malých postýlkách. Všichni jsou kamarádi, mají tam spoustu hraček a radost se štěstím tam jen kvete. O všechny dětičky se starají hodné paní učitelky, učí je nové věci, vymýšlejí pro ně zábavu, cestují s nimi po okolí, spolu zpívají, cvičí a tancují …“

Je tam zkrátka moc fajn!!!

Charakteristika školy

Historie mateřské školy sahá až do roku 1945. Tehdy však byla školka v jiné budově. Současná mateřská škola byla vybudována v roce 1986 jako tří pavilonová. Jednotlivé pavilony jsou propojené chodbou a navzájem oddělené zahradou. Dnes máme čtyři třídy s celkovou kapacitou pro 96 dětí. Tři třídy jsou heterogenního věkového složení a jednu třídu tvoří předškoláci, kteří se moc těší do školy. Pracuje zde 6 paní učitelek, paní asistentky, tety uklízečky a paní kuchařky. Mateřská škola je umístěna v malebném prostředí, mimo hlavní komunikaci. V blízkosti máme sportovní hřiště, turisticky velmi oblíbenou přehradu Fojtku a Ekocentrum Oldřichov v Hájích.

Paní učitelky se řídí ŠVP MŠ "Pro krásu kolem nás". Naše školka se účastní různých kulturních a sportovních akcí, úzce spolupracuje s Ekocentrem Střevlík a Ekocentrem v Oldřichově v Hájích.

V areálu mateřské školy je rozsáhlá školní zahrada, která umožňuje dětičkám dostatek pohybu na zdravém vzduchu a sportovní vyžití po celý rok. Terén zahrady je členitý a k dispozici jsou krytá pískoviště, prolézačky pro všechny věkové kategorie, lanová dráha pro rozvoj hrubé motoriky, skluzavka, zahradní domeček i odpočinkové koutky, kde si děti mohou posedět, zahnat žízeň a nasvačit se. Prostředí zahrady se využívá i pro vzdělávací, sportovní a společenské aktivity školky. Plně využíváme i dětské hřiště Tomovy parky, které bylo zřízeno naší obcí a je v našem těsném sousedství.

Prázdninové přání
Přejeme všem našim dětičkám a rodičům krásné prožití letních prázdnin a              budeme se na Vás těšit opět v pondělí 2. září 2019.
Úhrada plateb školného a stravného v době letního prázdninového provozu
Mateřská škola bude, po dohodě se zřizovatelem, v letošním školním roce 2018/2019 uzavřena od pondělí 22. července  do pátku 16. srpna. Školné: Rodiče jsou povinni provádět platbu i v době letních prázdnin.  Podle zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání děti v platném znění, děti kterých se týká povinné předškolní vzdělávání, úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Stravné: Rodiče dětí, které jsou přihlášené v době letního prázdninového provozu jsou povinni uhradit předem platbu stravného za měsíce červenec a srpen (dle počtu přihlášených dnů  35,-Kč/den) nejpozději do 28.6.2019. V případě nesplnění podmínky úhrady, se dítě prázdninového provozu nebude moci účastnit. Nárok na stravu má dítě pouze v případě, že je v době výdeje stravy přítomno v MŠ. Svačiny se podávají v době od 8.50 hod. do 9.15 hod., odpoledne od 14.10 do 14.30 hod. Obědy se vydávají od 11,50 hod. do 12.20 hod. Vrácení plateb stravného v době prázdninového provozu se uskuteční pouze v  případě, že rodič  doloží lékařské potvrzení o nemoci dítěte. Upozornění: Prázdninového provozu se nebudou moci účastnit nahlášené děti, kterých rodiče byli upozorněni o plnění úhrady dlužných částek školného/stravného v letošním školním roce 2018/2019 a neučinili, popřípadě neučiní tak nejpozději 28.6.2019.   Platby probíhají bezhotovostně na účet školy, popřípadě složenkou. (nutno uvést variabilní symbol). Vyúčtování přeplatků/nedoplatků úhrad za školní rok 2018/2019 (školné a stravné) budou provedeny ve zůčtovacím období v září 2019.
Mníšek čte dětem
V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky. Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu. Těší se na vás kolektiv MŠ
Den dětí v MŠ Mníšek - 31.5.2019
Naše školka, jako každý rok i letos pořádá Den dětí pro naše malé školáčky. Akce se uskuteční 31.5.2019 v dopoledních hodnách na hřišti u MŠ a jeho okolí. Pro malé školáčky máme nachystané různé soutěže a úkoly...