Projekt Šablony II – Učíme se společně

Šablony II – Učíme se společně

Na začátku letošního školního roku 2019/2020 naše škola využila výzvy č. 02_18_063 v rámci prioritní osy 3 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a vstoupila do dvouletého evropského projektu Šablony II, který jsme nazvali „Šablony II – Učíme se společně.“

V rámci projektu proběhne v říjnu vzdělávání pedagogů v oblasti informačních technologií, které bude zaměřeno převážně na práci s interaktivními tabulemi. Projekt nám také umožnil, aby ve škole mohly působit 2 školní asistentky, které se věnují dětem v rámci zájmové činnosti a poskytují podporu jak pedagogům, tak dětem, u kterých se snaží předcházet možnému školnímu neúspěchu. S touto aktivitou jsou úzce spojeny i dva kroužky doučování, které žákům pomáhají s upevňováním učiva. V rámci projektu bude ve škole i nadále probíhat velmi oblíbený klub zábavné logiky a deskových her.

V mateřské škole je pak důležitou oblastí podpory působnost speciálního pedagoga, který pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

V průběhu následujících dvou let chystáme v MŠ, ZŠ i ŠD projektové dny zaměřené převážně na polytechnické vzdělávání.

Z projektu se nám například podařilo zakoupit dvě nové interaktivní tabule, které žáci aktivně využívají při běžné výuce.

Jsme vděčni za poskytnutou finanční podporou od EU, která nám pomůže vylepšit vybavení a prostředí školy.

Název souboru Velikost Typ
Leták šablony II. 73.69 KB pdf
Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020