O programu "Dobrý začátek"

Od školního roku 2019/2020 naše MŠ začíná pracovat dle programu „Dobrý začátek“ který se zaměřuje na rozvoj sociálních a emočních kompetencí malých dětí. Metodika je určená pro mateřské školy a neformální předškolní zařízení.

Hlavní témata:

• Navazování a udržování dobrých vztahů mezi učiteli a rodiči

• Soužití ve třídě, budování důvěry, vztahů a komunikace

• Pozitivní pozornost, uznání, a chválení dítěte, podpora vhodného a kooperativního chování

• Strategie práce s nevhodným chováním dětí

• Práce s emocemi, sebeovládání

• Zvládání vzteku a agresivity

• Řešení problémů a konfliktů ve třídě

Více o inkluzivní metodice rozvoje sociálních a emočních dovedností v předškolním věku Dobrý začátek zde: https://clanky.rvp.cz/clanek/c/p/20413/DOBRY-ZACATEK-INKLUZIVNI-METODIKA-ROZVOJE-SOCIALNICH-A-EMOCNICH-DOVEDNOSTI-V-PREDSKOLNIM-VEKU.html/

Sběr papíru a PET lahví - 3. 2. - 14. 2. 2020
3. 2. - 14. 2. 2020 - Sběr papíru (pouze směs novin, časopisů, letáků, kancelářský papír a knihy bez tvrdé vazby, ne kartony a krabice) a PET lahví – svázaný a zvážený sběr můžete nosit na terasu oddělení Rozárka – (budova nejblíž fotbalovému hřišti). Prosíme nahlášení množství a druhu sběru ve své třídě. Děkujeme
Keramika Doubravky a Amálky
Informace a akce MŠ a jednotlivých tříd leden - únor 2020
Omlouvání dětí a platby v MŠ
Připomínáme rodičům, že dle školského zákona je nutno děti omlouvat Pokud se dítě bez omluvy zákonného zástupce neúčastní předškolního vzdělávání po dobu delší než dva týdny, může být z mateřské školy vyřazeno. Totéž platí i v případě neuhrazení úplaty za vzdělávání a stravného ani v následujícím měsíci.
Naši umělci z Doubravky a Amálky