O projektu - Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Zapojili jsme se do pětiletého projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi.

V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stát se jednou z 336 škol zapojených do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání.

Benefity pro naši školu

Díky projektu bezplatně získáme:

·        koučink a mentoring v oblasti profesního rozvoje pro vybrané pedagogy a vedení školy,

·        služby odborných poradců (např. školního psychologa, speciálního pedagoga, metodika pro školské poradenské zařízení, metodika DVPP apod.),

·        kurz pro vedení školy určený řediteli a jeho zástupci, který proběhne ve skupině 10 vybraných vedoucích pracovníků škol z kraje,

·        příplatek pro vybraného pedagoga, který je garantem zavádění této podpory na naší škole,

·        kurz základní přípravy zaměřený na praktické informace z oblasti inkluzivního vzdělávání,

·        vyhodnocování inkluzivních podmínek a procesů v naší škole,

·        podporu při nastavení služeb v rámci našeho školního poradenského pracoviště.

Zároveň se staneme součástí krajské sítě podpořených škol a školských zařízení, se kterými navážeme užší spolupráci prostřednictvím výměny zkušeností a příkladů dobré praxe, například formou odborných stáží.

Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání

V každém kraji vznikla při krajských pracovištích NIDV Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání, která poskytují konzultace a poradenství nejen školám a školským zařízením, ale i zájemcům z širší veřejnosti.

Motivační semináře

V návaznosti na aktivity center podpory budou probíhat také informační semináře pro odbornou i laickou veřejnost. Jejich cílem je sdílet zkušenosti se zaváděním inkluzivního vzdělávání na konkrétních školách v kraji, rozšířit vhled do této problematiky i široké rodičovské veřejnosti a diskutovat o konkrétních problémech a tématech.

Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (registr. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015) je spolufinancován EU. Prohloubením kompetencí pedagogů a řídících pracovníků škol cílí projekt na zvýšení dostupnosti kvalitního vzdělání pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, a tím směřuje i k naplnění specifického cíle 3: Podpora společného vzdělávání Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Více informací o projektu získáte na webových stránkách NIDV zde.

Logolink NIDV

Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020