Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi

Zapojili jsme se do pětiletého projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi.

V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stát se jednou z 336 škol zapojených do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání.

Benefity pro naši školu

Díky projektu bezplatně získáme:

·        koučink a mentoring v oblasti profesního rozvoje pro vybrané pedagogy a vedení školy,

·        služby odborných poradců (např. školního psychologa, speciálního pedagoga, metodika pro školské poradenské zařízení, metodika DVPP apod.),

·        kurz pro vedení školy určený řediteli a jeho zástupci, který proběhne ve skupině 10 vybraných vedoucích pracovníků škol z kraje,

·        příplatek pro vybraného pedagoga, který je garantem zavádění této podpory na naší škole,

·        kurz základní přípravy zaměřený na praktické informace z oblasti inkluzivního vzdělávání,

·        vyhodnocování inkluzivních podmínek a procesů v naší škole,

·        podporu při nastavení služeb v rámci našeho školního poradenského pracoviště.

Zároveň se staneme součástí krajské sítě podpořených škol a školských zařízení, se kterými navážeme užší spolupráci prostřednictvím výměny zkušeností a příkladů dobré praxe, například formou odborných stáží.

Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání

V každém kraji vznikla při krajských pracovištích NIDV Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání, která poskytují konzultace a poradenství nejen školám a školským zařízením, ale i zájemcům z širší veřejnosti.

Motivační semináře

V návaznosti na aktivity center podpory budou probíhat také informační semináře pro odbornou i laickou veřejnost. Jejich cílem je sdílet zkušenosti se zaváděním inkluzivního vzdělávání na konkrétních školách v kraji, rozšířit vhled do této problematiky i široké rodičovské veřejnosti a diskutovat o konkrétních problémech a tématech.

Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (registr. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015) je spolufinancován EU. Prohloubením kompetencí pedagogů a řídících pracovníků škol cílí projekt na zvýšení dostupnosti kvalitního vzdělání pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, a tím směřuje i k naplnění specifického cíle 3: Podpora společného vzdělávání Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV).

Více informací o projektu získáte na webových stránkách NIDV zde.

Logolink NIDV

Úhrada plateb školného a stravného v době letního prázdninového provozu
Školné: Rodiče jsou povinni provádět platbu i v době letních prázdnin.  Podle zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání děti v platném znění děti, kterých se týká povinné předškolní vzdělávání, úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Stravné: Rodiče dětí, které jsou přihlášené v době letního prázdninového provozu jsou povinni uhradit předem platbu stravného za měsíce červenec a srpen (dle počtu přihlášených dnů  35,-Kč/den) nejpozději do 28.6.2019. V případě nesplnění podmínky úhrady, se dítě prázdninového provozu nebude moci účastnit. Nárok na stravu má dítě pouze v případě, že je v době výdeje stravy přítomno v MŠ. Svačiny se podávají v době od 8.50 hod. do 9.15 hod., odpoledne od 14.10 do 14.30 hod. Obědy se vydávají od 11,50 hod. do 12.20 hod. Vrácení plateb stravného v době prázdninového provozu se uskuteční pouze v  případě, že rodič  doloží lékařské potvrzení o nemoci dítěte. Upozornění: Prázdninového provozu se nebudou moci účastnit nahlášené děti, kterých rodiče byli upozorněni o plnění úhrady dlužných částek školného/stravného v letošním školním roce 2018/2019 a neučinili, popřípadě neučiní tak nejpozději 28.6.2019.   Platby probíhají bezhotovostně na účet školy, popřípadě složenkou (nutno uvést variabilní symbol).
Mníšek čte dětem
V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky. Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu. Těší se na vás kolektiv MŠ
Den dětí v MŠ Mníšek - 31.5.2019
Naše školka, jako každý rok i letos pořádá Den dětí pro naše malé školáčky. Akce se uskuteční 31.5.2019 v dopoledních hodnách na hřišti u MŠ a jeho okolí. Pro malé školáčky máme nachystané různé soutěže a úkoly...