ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Školka v přírodě

 

Vážení rodiče.

Odjezd z MŠ - pondělí 6. 5. 2019 v 9.30 hod.

Prosíme rodiče, aby ráno dětičky přivedli k autobusu a rozloučili se s nimi.

(Děti v době pobytu jsou ze stravy ve školce odhlášeny.)

Příjezd bude v pátek 10. 5. 2019 v 11.30 hod.

Zde taky prosíme rodiče, aby si své ratolesti vyzvedli u příjezdu.

 

Informace o pruběhu pobytu naleznete každý večer zde:

Vážení rodiče, když chcete vidět průběžně fotečky svých ratolestí, napište nám v průběhu zítřejšího dne email s jménem Vašeho dítka na  skolka@zsmnisek.com.

Den první 

S dětmi nám cesta autobusem rychle utekla, po cestě jsme si zazpívaly a děti snědly pár dobrůtek. Autobus nás vysadil pod chatou Vilda. Tam už na nás čekalo transportní auto, které nám odvezlo kufry a my jsme si s úsměvem cestu k chatě vyšláply. Při příchodu nás přivítali naši kolegové pod vedením statného vedoucího Pítrse, Nikči, Kučiho a paní zdravotnice Adély. Ukázali nám chatu a zároveň naše pokojíčky, kde budeme následující dny spinkat. Poté jsme se vrhli na povlékání postýlek a vybalování kufrů. Asi po hodině jsme vše úspěšně zvládli  Všem nám z toho vyhládlo, tak jsme šli naplnit bříška výbornou zeleninovou polévkou a čínou s rýží. S plnými bříšky ani děti neprotestovaly a šly rovnou na půl hodinky odpočívat do svých zabydlených pokojíčků. Po odpočinku jsme se s dětmi odebraly do jídelny, kde dostaly pastelky a namalovaly Vám obrázky na předepsané pohledy a dopisy, které zítra půjdeme odeslat. 

Na odpolední program jsme se šly s dětmi teple obléknout, protože tady máme horské počasí a vedoucí nás vzali prozkoumat zdejší Lužické lesy. Po několika pohybových hrách jsme se vraceli zpět na teplý čajíček a svačinku. Vzápětí nás přišel navštívit bůh Olympu v doprovodu Poseidona a Apolóna, který si rozdělil děti na dvě družstva - Poseidoni a Apolónci. Prvním úkolem každého družstva byl pokřik a zdobení triček daným motivem - Apolónské slunce a Poseidonský trojzubec. Po dokončení zadaných úkolů jsme se vrátili ohřát zpět do chaty a už na nás čekala večeře, ovocné knedlíky, na kterých si děti moc pochutnaly . Po večeři následovalo čištění zoubků, převlékání do pyžámek a pohádka na dobrou noc. Dětičky dnešní den zvládly skvěle a večer již bez jediné slzičky. Těšíme se na zítřejší den a večer pošleme opět psaníčko. 

Zdravíme Mníšek  

 

Den druhý

 

Ráno první dětičky vykoukly z postýlek už o půl šesté. Postupně se vzbudily i ostatní a kolem sedmé hodiny jsme se začaly chystat na snídani - čištění zoubků, česání vlásků, převlékání z pyžámek .. na snídani si dětičky mohly vybrat z bohaté nabídky od chlebíků a pomazánek, po ovoce a křupínky s mlékem. Po snídani jsme se šly převléknout na pobyt venku. Vyrazily jsme asi na hodinovou procházku do sportovního areálu Jedlová, kde si děti vyhrály na místním hřišti a pozorovaly jízdy na motokárách. Po cestě zpět jsem si udělaly zastávku v chatě na svačinku, kde si děti vybraly z ovocných jogurtů. Po svačině jsme šly opět ven – pouze na hřiště za naši chatu. Dětem jsme tam přichystaly disciplíny, z kterých si mohly vybrat např. hod na cíl, házení kroužků na kužele, hod létajícím talířem, chůze po laně, velké a malé míče, jelikož nás v průběhu překvapil déšť tak jsme se odebraly dovnitř, poklidily jsme pokojíčky a pomalu se šly chystat na oběd. Na obídek nám paní kuchařka připravila gulášovou polévku s chlebem a čočku se šunkou. Po obědě byl tradičně božský klid  děti odpočívaly s plnými bříšky. 

V odpoledních hodinách jsme již s našimi kolegy (vedoucími ze školky v přírodě) nachystali děti na ven a šli jsme do lesa, hrát hry. ,,Bohové" si děti rozdělili do svých družstev a dnes hráli o ,,božskou manu". Dále také jejich úkolem je skládat ,,božská oka". Další hra spočívala, které družstvo bude rychlejší ve štafetovém pexesu. Po hrách a odměnách jsem se převlékli a šli jsme do jídelny na čtení pohledů a dopisů od vás. Dětičky to moc potěšilo a byly dojaté   K večeři jsme měli připravený guláš s kolínky. Po vydatné večeři následovala pro každé dítko božská sprcha, pohádka a pohlazení na dobrou noc. Dětičky už sladce spinkají a těší na zítřek. My se opět ozveme ve večerních hodinách. Zdravíme z Jiřetína  

 

 

Den třetí

Dnešní ráno si dětičky pospinkaly o něco déle, první očička se otevřela v půl sedmé. Následovala ranní hygiena - čistění zoubků, převlékání z pyžámek, česání vlásků, ustlání postýlky a úklid pokojíčků. I když jsme některým dětem hledaly bačkůrky o trochu déle, na snídani jsme všichni přišly včas :-) děti si pochutnaly na šunkové pěně, marmeládě, lupínkách a ovocném salátu. Posilněni jsme se vydaly na půldenní výlet do Adrenalinového areálu v Jiřetíně, kde jsme po cestě na náměstí poslaly dopisy a pohledy domů :-). Na hřišti se děti vyřádily, daly si svačinku, dobrůtky z domova a vracely se zpět na oběd. Po cestě na chatu jsme dělaly relaxační zastávky na odpočinek, pití, pozorování zvířátek v ohradě, ptáčků a kytiček... Na oběd jsme přišly o chlup déle, ale stejně na nás čekalo výborné jidlo: knedlo, vepřo, zelo. Dětičky si moc pochutnaly a chodily si přidávat. Poté měly svůj poledníček a někteří nám dokonce zavřely očička.

 Po odpočinku jsme s kolegy děti připravili na odpolední program a vyšlápli na bájný Olymp. Úkolů k plnění bylo celkem čtyři. První zněl: kytka pro bohyni Héru, druhý: blesk Zeuse, třetí: Anabisova podoba psa, kde děti musely běhat po čtyřech a štěkotem vystrašit Velkého psa, čtvrtý: najít kámen pro Anubise. Samozřejmě musely získat další kousky "božského oka". Cestou zpět jsme se ještě zastavili na svačinku, podívali se v rybníčku na kapry a pomalu došlapali na naši chatu Vildu. Při večeři už byly naše ratolesti natolik unavení, ža se v klidu navečeřely, převlékly do pyžámek, podívaly se na pohádku, vyčistily zoubky a šly spinkat. Také nesmíme zapomenout na Vaše dopisy a pohledy, které jsme předaly a přečetly dětem - měly obrovskouuu radost i nějaká ta slzička ukápla :-) Zdravíme všechny do Mníšku a zítra  naposledy napíšeme.

 

 

Den čtvrtý

Ráno byl první budíček opět v půl sedmé a dětičky byly natěšené na předposlední den. Proběhla ranní hygiena, česání vlásků a oblékání z pyžámek. Ke snídani si dětičky opět mohly vybrat z ovocné misky, lupínků či sýrové pomazánky. Po snídani se venku přehnala velká sprcha, tak jsme se odebraly do spodního patra v chatě, kde jsme rozložily tajenku od Vás :-) Všechny dětičky odpověděly na Vaše pohádkové otázky, dostaly sladké odměny a byly velmi nadšené. Jelikož se počasí nelepšilo, rozhodly jsme se, že přečteme další z dopisů a pohledů. U některých se dnes objevily slzičky, už se na Vás moc těší! Děti Vám nakreslily překvapení, které na Vás bude čekat v kufru, nezapomeňte se připomenout. Po kreslení konečně vysvitlo sluníčko a tak jsme vyrazily ven – směr Křížová cesta. Po cestě jsme si daly svačinku, prohlédly kostelík s kapličkou a vracely se polní cestou na naši chatu Vildu. Tam už na nás čekal obídek, děti si dnes moc pochutnaly a chodily si přidávat řízek s kaší. Po obědě byly děti utahaný a užívaly si zasloužený odpočinek ve svých komnatkách.

Po poledníčku jsme s kolegy šli připravit dětičky na odpolední program ven. Hráli jsme stopovanou v okolním lese, doplnili si ,,Božskou manu“  a sestavěly si poslední kousky ,, Božského oka“. Momentálně šli vedoucí převléknout naše broučky na karneval a chystá se diskotéka, soutěže a sladké odměny pro každého. Děkujeme za kostýmky a sladkůstky :-)

Po karnevale půjdeme do sprchy, vezmeme si pyžámka, vyčistíme zoubky a bude následovat pohádka, pohlazení a poslední noc na chatě. Zítra před snídaní dobalíme zbytek věcí, někteří si bohužel nepoznají všechno svoje oblečení, tak Vás prosíme o kontrolu a pochopení. V každém případě Vám ve školce budeme k dispozici.

 Dětičky se na Vás moc těší! Předpokládaný příjezd je stále aktuální v 11:30 hodin.

Hezký večer Markéta , Šárka , Marta

Aktuality
Schůzka pro rodiče nově přijatých dětí do MŠ pro šk.rok 2019/2020
Druhý náhradní termín 28.5.2019 v 15hod - třída Vendelín (prostřední budova) - účast nutná
Den dětí v MŠ Mníšek - 31.5.2019
Naše školka, jako každý rok i letos pořádá Den dětí pro naše malé školáčky. Akce se uskuteční 31.5.2019 v dopoledních hodnách na hřišti u MŠ a jeho okolí. Pro malé školáčky máme nachystané různé soutěže a úkoly... Odměny, které dětičky dostanou na akci jsou darem od obce Mníšek, za které tímto velice děkujeme.
Mníšek čte dětem
V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky. Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu. Těší se na vás kolektiv MŠ  
Celé Česko čte dětem - Přijďte dětem do MŠ předčíst pohádku
Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi
      Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi Zapojili jsme se do pětiletého projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi. V souvislosti s novelou školského zákona (č. 82/2015 Sb.) jsou i na naši školu kladeny vysoké nároky ohledně zajištění rovného přístupu ke vzdělávání všech dětí, žáků a studentů tak, aby byl plně využit potenciál každého jedince a zároveň nedocházelo ke snižování nároků žádné skupiny. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli stát se jednou z 336 škol zapojených do projektu Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi, který realizuje Národní institut pro další vzdělávání.       Benefity pro naši školu Díky projektu bezplatně získáme: ·        koučink a mentoring v oblasti profesního rozvoje pro vybrané pedagogy a vedení školy, ·        služby odborných poradců (např. školního psychologa, speciálního pedagoga, metodika pro školské poradenské zařízení, metodika DVPP apod.), ·        kurz pro vedení školy určený řediteli a jeho zástupci, který proběhne ve skupině 10 vybraných vedoucích pracovníků škol z kraje, ·        příplatek pro vybraného pedagoga, který je garantem zavádění této podpory na naší škole, ·        kurz základní přípravy zaměřený na praktické informace z oblasti inkluzivního vzdělávání, ·        vyhodnocování inkluzivních podmínek a procesů v naší škole, ·        podporu při nastavení služeb v rámci našeho školního poradenského pracoviště. Zároveň se staneme součástí krajské sítě podpořených škol a školských zařízení, se kterými navážeme užší spolupráci prostřednictvím výměny zkušeností a příkladů dobré praxe, například formou odborných stáží.   Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání V každém kraji vznikla při krajských pracovištích NIDV Centra podpory školám v oblasti společného vzdělávání, která poskytují konzultace a poradenství nejen školám a školským zařízením, ale i zájemcům z širší veřejnosti.   Motivační semináře V návaznosti na aktivity center podpory budou probíhat také informační semináře pro odbornou i laickou veřejnost. Jejich cílem je sdílet zkušenosti se zaváděním inkluzivního vzdělávání na konkrétních školách v kraji, rozšířit vhled do této problematiky i široké rodičovské veřejnosti a diskutovat o konkrétních problémech a tématech.   Projekt Podpora společného vzdělávání v pedagogické praxi (registr. číslo: CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_020/0004015) je spolufinancován EU. Prohloubením kompetencí pedagogů a řídících pracovníků škol cílí projekt na zvýšení dostupnosti kvalitního vzdělání pro žáky a studenty se speciálními vzdělávacími potřebami, a tím směřuje i k naplnění specifického cíle 3: Podpora společného vzdělávání Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Více informací o projektu získáte na webových stránkách NIDV zde.    
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Provozní doba MŠ
Pondělí:
6:30-16:30
Úterý:
6:30-16:30
Středa:
6:30-16:30
Čtvrtek:
6:30-16:30
Pátek:
6:30-16:30
Počítadlo návštěv:
Základní škola a Mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485146668
Email: