ZŠ a MŠ Mníšek
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.
  • Radiostanice, baterie, zdroje, UPS, ultrazvuk, repase, S PoweR export-import cz, s.r.o.

Školka v přírodě 7. - 11. 5.2018

FOTOTGRAFIE V TOMTO OKAMŽIKU NA WEBOVÉ STRÁNKY ŠKOLKY NAHRÁT NEJDOU, BUDETE JE MÍT K DISPOZICI NA EMAILU VENDELÍNŮ. 

PONDĚLÍ – odjezd se nám trošičku zkomplikoval, ale od nástupu do autobusu už vše probíhalo v naprostém pořádku. Maminkám a tatínkům jsme poctivě všichni zamávali a oni ještě poctivěji mávali nám. Cesta probíhala v naprostém pořádku, všichni jsme byli natěšení. Obídek byl výborný – rýže a španělský ptáček. Všichni jsme si pochutnali, měli jsme taky pořádný hlad. Pak se šlo chviličku odpočívat a vybalovat. Rozkazy byly jasné a tak vše probíhalo velice hladce. Po kratičkém odpočinku proběhl první velký nástup..kde jsme se dozvěděli legendu o “Rytířích kulatého stolu”. Zjistili jsme, o co budeme bojovat a zda má vůbec smysl snažit se…a světe div se, má. Odměna bude totiž veeeeeliká J  Po dramatickém boji jsme se dozvěděli      v jakém složení a za jaký tým budeme bojovat. Máme tři družstva – oddíly. Jedna naše skupinka jsou Artušáci, druhá Excalibříci a třetí Špuntíři. Vylosolali jsme si barvu týmu a vydali jsme se po svačince /chlebík se šunkou/ vymýšlet pokřiky a připravit trička. Odpoledne velice rychle uteklo a my se s chutí řítili na večeři. Večeře byla fantastická  -kynuté knedlíky s povidly a tvarohovým krémem…někteří by jedli ještě teď kdyby si mohli přidávat stále dokola. Shlédli jsme ještě pohádku přd spinkáním a už všichni sladce spinkáme. Dnes naprosto bez slziček…no zkrátka jsme již velké děti a hlavně…letos stateční rytíři. Přejeme krásnou dobrou noc a těšíme se na zítřejší dobrodružství.

ÚTERÝ – dnešní den začal pro některé velmi brzy J Nicméně všichni jsme vydrželi do snídaně v klidu. Po probuzení proběhla ranní hygiena a šlo se na snídani /grahamový rohlík s máslem a marmeládou nebo ovocný salát či cornflake s mlékem/. Po snídani jsme rozdali první psaní z domova a šli jsme se proběhnout ven..protože nám zde vládne krásné, slunečné počasí. Posvačili jsme jogurt. Venku jsme se take vyfotili u překvapení, které nám přichystaly některé naše šikovné maminky. Všem se nám moc líbilo a byli jsme nadšeni. Kluci si zahráli fotbal a holčičky trhaly květinky a pletly věnečky. Pak už se nachýlil čas obědu /gulášová polévka a pečivo, čočka se šunkou a kyselou okurkou/ a jelikož jsme všichni z venku vyhladovělí, tak zbytků bylo minimálně. V současné době po obídku všichni odpočíváme na svých pokojíčcích, někteří I sladce spinkají a nabírají sílu na odpolední dobrodružství. Ozveme se zase večer.

Polední klid byl pro někoho až moc dlouhý.. je neskutečné, kde ty děti berou neustále energii J Tak jsme polední klid trošičku zkrátili a šli si zopakovat naše bojové pokřiky, protože jsme se doslechli, že dneska by měl mezi nás zavítat sám král. No a samozřejmě dorazil a to na náš odpolední nástup. Tak jsme mu předvedli naše přestrojení /trika/, pokřiky a měšce. Za tyto splněné úkoly jsme hned obdrželi “valouny”, které některé týmy hned vyměnili za obrázky, které nás posouvají postupně blíže vítězství a pokladu. Pak už jsme se vydali vstříc odpoledním dobrodružstvím. Zahráli jsme si dvě skvělé hry, při kterých jsme se všichni velice snažili a také jsme se hodně pobavili. K svačince jsme dnes měli kynuté povidlové buchty a pro některé I dvě byly málo, takový hlad máme. Dnešní odpoledne bylo velice dobrodružné, zábavné…ale take únavné. Dostali jsme všichni veliký hlad a když se nachýlil čas večeře, tak jsme byli všichni moc rádi. Rajská s těstovinami a masovými koulemi nám mooooc bodla a take chutnala. Po večeři jsme rychle utíkali poklidit pokojíčky a pak hurá na večerní nástup. Zahráli jsme si ještě tři rychlé hry, při kterých jsme museli přemýšlet hlavičkama a za vyhrané body jsme získali opět pro své týmy další valouny a někteří vyměnili opět za obrázky. Zatím je stav takový, že vedou Špuntíři ze školky z Dubí, druzí jsou Artušáci v čele s vedoucí Zdenčou a třetí Excalibříci pod vedením Jíti. Teď už všichni čisťouncí a voňaví sladce spinkáme a těšíme se na nový den. Mějte krásnou noc a zítra se zase ozveme.  

STŘEDA – dnešní den vstávaly děti trošičku déle než včera, budíček byl až po šesté hodině J Po ranní hygieně a nutném úklidu pokojíčků jsme šli posnídat. Joooo, jsme právě v půlce pobytu a děti už snědí všechno a vůbec si nevybírají. Takže jsme si řádně nacpali bříška a vrhli jsme se na “psaní” pohledů domů.

Po svačince jsme se vydali na bojovku a hledání pokladu. Zatančili jsme si kolem “vyhořelého ohně” indiánský tanec J, naučili jsme se nový indiánský pokřik a našli poklad. Trošičku jsme si poběhali v okolí a byl čas oběda. K obídku byly bramborové knedlíky, špenát a maso. Téměř všichni si přidali a poté se téměř odvalili odpočívat na pokojíky. A protože únava nás velmi rychle přešla a těšíme se na další odpolední hry, tak se pomalu začínáme chystat a vyrážíme vstříc dalším dobrodružstvím. Ozveme se opět večer. J

Odpolední část programu jsme zahájili nástupem. Poté jsme se vydali na první souboj. Hra se jmenovala “Ulička”. Měli jsme za úkol proběhnout určeným prostorem z jednoho místa na druhé a to tak, aby nás rytíři, kteří stáli po stranách, netrefili papírovými koulemi. Všichni jsme se samozřejmě velice snažili, nicméně vyhrát může vždy jen jeden a tak se stal vítězem tým červených – Excalibříci. Po souboji zavládl hlad a tak jsme posvačili makový závin. Poté jsme se vydali do nedalekého lesa, kde jsme měli přichystanou další hru a měli jsme za úkol vyhledávat v okolí obrázky. Zde šlo především o paměť, spolupráci mezi hráči jednotlivých týmů a rychlost. Opět zvítězili červení Excalibříci. Po hře už byl čas nan a véču – špagety s boloňskou  omáčkou. Všichni jsme si řádně nacpali bříška a potom jsme se sešli na večerním nástupu, kde jsme opět vyhodnotili celý den a dostali za vyhrané hry “valouny”, které některé týmy opět vyměnili za výzbroj pro rytíře. Ještě jedna rychlá pohádka a už se pomalinku chystáme uložit svá unavená tělíčka do postýlek a necháme si zdát o dalším dni plném dobrodružství. Paaaaa a zítra se zase ozveme.

 

ČTVRTEK – dnes jsme vstávali obdobně jako včera. Síly máme stále dost na rozdávání. Dali jsme si všichni do pořádku své pokojíčky…musíme /my dospěláci/ uznat, že letos jsou pokoje v mnohem lepším stavu než v předchozích letech a děti úklid a udržování pořádku na pokojích zvládají velice dobře. Prasátka byla jen první den a to jen na dvou pokojích. J Po snídani jsme si dnes rozdali pozdravy z domova a utíkali jsme hned ven. Skákali jsme na trampolíně, hráli hry na hřišti, začutali si fotbal, holčičky pletly věnečky ze sedmikrásek a a pampelišek. Posvačili jsme banán.  Kluci si našli skvělou zábavu…lovili žížaly a červy, aby je vzápětí naházeli rybám v rybníčku…to vám byla zábava J

K obídku jsme pojedli bramborovou kaši, řízek a okurkový salát. Po obídku “nucený” odpočinek..my ho nemáme tak rádi. Nejraději bychom řádili celý den. Po /dnes velice krátkém/ odpočinku jsme se vydali na poslední dvě dnešní zápolení. První hra byla pexeso..kterou jsme odehráli na louce u chaty. Byl to boj..a modrým Artušákům moc nevyšel..vyhráli červení Excalibříci a druzí byli zelení Špuntíři. Po svačince /rohlík se sýrem/ jsme se vydali na druhou hru do nedalekého lesa. Zde jsme sehráli boj o území…bitva byla nelítostná, probíhala v terénu a tak padlo I pár slziček, a to když někteří přehlédli kořeny stromů, klacky, pařezy a různé nerovnosti J a po utření slziček se všichni, jako správní rytíři vrhli zpátky do boje. Bitvu nakonec vyhráli modří Artušáci, druzí byli zelení Špuntíři a třetí červení Excalibříci. Po dobojování jsme se vydali zpátky na hrad Kamelot na večeři /zapečené těstoviny se zelným salátem/ a začali jsme se pomalu chystat na poslední večerní nástup s králem. Zde proběhlo konečné vyhodnocení..a protože jsme všichni byli velicí a stateční bojovníci, tak jsme na konec vyhráli úplně všichni. Pak jsme si ještě pořádně “zapařili” na diskotéce a teď už sladce spinkáme. Nic naplat, I letos to uteklo téměř dostihovou rychlostí a my se již zítra v 10:30hod. vypravíme z Jiřetína zpátky za vámi. Některým / k našemu velmi milému překvapení/ se vůbec nechce domů, I když se samozřejmě na vás všichni moc těší. Milí rodičové…jako každý rok děkuji za vaši důvěru, kterou jste v nás vložili, když jste nám svěřili svá dítka…opět jsme si tento týden velmi užili a budeme na něj ještě dlooooooouho vzpomínat. Tak zítra se vidíme…a těšíme se zase za rok. Ahoooooooj.

 

 

 

 

 

Aktuality
Jídelníček v době letního, prázdninového provozu
Jídelníček na každý týden v průběhu měsíce července a srpna bude vyvěšen pouze v tištěné podobě na každém oddělení, v šatně. Na  webových stránkách bude opět k dispozici až od začátku září 2018. Děkujeme za pochopení a přejeme všem rodičům a dětem krásné prožití letních prázdnin.  
Schůzka pro rodiče dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2018/209
Schůzka pro rodiče dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2018/2019 se koná v úterý 26. 6. 2018 v 16.00hod. ve třídě, kde se konal zápis do MŠ. /Doubravka/
BĚH NÁS BAVÍ 2018
První fotografie z akce zde: https://www.zonerama.com/astyl/Album/4361646 Letošní ročník úžasné akce "Běh nás baví" byl pro naši školku velice úspěšný. Získali jsme jednu zlatou medaili v kategorii dívek narozených v roce 2013 a nádherné třetí místo v kategorii mateřských škol Libereckého kraje.  
INFORMACE OHLEDNĚ PRÁZDNINOVÉHO PROVOZU V MŠ
Žádáme rodiče, aby do konce května zapsali ve svých třídách, jak budou děti docházet do MŠ o letních prázdninách. Podle vašich údajů vám bude vypočítána částka za stravné (35,- Kč/den) za oba dva měsíce - červenec, srpen a tato částka musí být uhrazená do konce června, tj. před zahájením prázdninového provozu. Peníze za nahlášené a neodchozené dny se nebudou vracet, pouze v případě náhlého onemocnění dítěte a po předložení lékařského potvrzení, proto důsledně zvažte, které dny vaše děti do MŠ nahlásíte. Platba za školné se nemění.  Děkujeme za spolupráci. 
GDPR
GDPR - Informace o zpracování osobních údajů v MŠ Mníšek  Mateřská škola Mníšek je součástí příspěvkové organizace ZŠ a MŠ Mníšek, (dále jen „MŠ“) je zapsána v rejstříku škol a školských zařízení vedeném MŠMT. Hlavním úkolem MŠ je poskytování předškolního vzdělávání dětí ve smyslu školského zákona. V rámci svých činností zpracovává osobní údaje. Postupuje přitom v souladu s právními předpisy, zejména se školským zákonem č. 561/2004 Sb., vyhl.č. 364/2005 Sb., vyhl.č. 14/2005, nařízením EU č. 2016/679 o ochraně osobních údajů (tzv. GDPR). Kontaktní email: skolka@zsmnisek.com  Zpracování osobních údajů Vašeho dítěte: MŠ bude zpracovávat identifikační údaje vašeho dítěte. Identifikačními údaji se rozumí zejména jméno, příjmení, rodné číslo (bylo-li přiděleno, jinak datum narození), místo a stát narození, adresa trvalého pobytu, státní příslušnost. Zpracování těchto údajů je nezbytné zejména pro potřeby přijímacího řízení k předškolnímu vzdělávání a pro vedení školní matriky. Zpracování údajů o zdravotním stavu: MŠ bude zpracovávat informace týkající se zdravotního stavu dítěte pro účely přijímacího řízení, a to do jeho ukončení. U dětí přijatých ke vzdělávání bude MŠ informace zpracovávat po dobu docházky dítěte do MŠ. Zpracování osobních údajů zákonných zástupců dítěte: MŠ bude zpracovávat identifikační a kontaktní údaje zákonných zástupců dítěte pro účely plnění zákonných povinností, které se na MŠ vztahují a také z důvodu oprávněného zájmu MŠ, zákonných zástupců a dítěte. Identifikačními údaji se rozumí zejména jméno, příjmení, datum narození, adresa trvalého pobytu. Kontaktními údaji se rozumí zejména korespondenční adresa, telefon, e-mail apod. Zpracování osobních údajů třetích osob: pokud MŠ poskytnete osobní údaje třetích osob, máte povinnost tyto osoby informovat o zpracování jejich osobních údajů. Poskytnete-li MŠ osobní údaje třetích osob – nezletilých dětí, máte povinnost o zpracování jejich osobních údajů informovat jejich zákonné zástupce. V souvislosti s tímto zpracováním mají dotčené osoby právo vznést námitku. V takovém případě je MŠ povinna tyto osobní údaje pro daný účel dále nezpracovávat, ledaže v rámci šetření vaší námitky zjistí, že má k tomuto zpracování závažné oprávněné důvody. Proč osobní údaje zpracováváme a co nás k tomu opravňuje: v rámci předškolní vzdělávací a výchovné činnosti MŠ zpracovává některé osobní údaje bez vašeho výslovného souhlasu, a to na základě plnění právní povinnosti, z důvodu oprávněného zájmu nebo na základě nezbytnosti pro určení, výkon nebo obhajobu právních nároků. Ostatní údaje zpracovává pouze po předchozím výslovném souhlasu. Kdo osobní údaje zpracovává: všechny zmíněné osobní údaje zpracovává MŠ jako správce. To znamená, že MŠ stanovuje shora uvedené účely zpracování, určuje prostředky zpracování a odpovídá za jeho řádné provedení. Pro zpracování osobních údajů MŠ může rovněž využít služeb dalších zpracovatelů, kteří osobní údaje zpracovávají na její pokyn. Takovými zpracovateli jsou zejména: Základní škola a mateřská škola Mníšek, obec Mníšek jako zřizovatel mateřské školy, externí zpracovatel účetnictví, poskytovatelé informačních systémů a technické infrastruktury v případě, kdy spravují interní systémy pro správu osobních údajů pro účely vnitřní administrativní potřeby. Zpracovávané osobní údaje je MŠ povinna předávat orgánům státní správy, soudům, orgánům činným v trestním řízení v případě, že ji o to požádají. Z jakých zdrojů osobní údaje MŠ získává: osobní údaje MŠ získává pouze od zákonných zástupců dětí. Automatizované rozhodování: při zpracování osobních údajů MŠ nepoužívá automatizované rozhodování. Práva v oblasti ochrany osobních údajů: při zpracování Vašich osobních údajů, máte určitá práva. Mezi tato práva patří: Právo být informován jaké osobní údaje jsou zpracovávány, na jak dlouho a za jakým účelem. Právo na výmaz (být zapomenut). Toto právo se netýká zákonného zpracování údajů. Právo vznést námitku proti zpracování osobních údajů. Toto právo se netýká zákonného zpracování údajů. Žádost vyřizuje škola bez zbytečného odkladu, nejpozději do 1 měsíce, ve výjimečných případech do 2 měsíců. Informace poskytnuté zákonným zástupcům dětí se poskytují bezplatně. Pouze v případě, kdy jsou žádosti zjevně nedůvodné nebo nepřiměřené, zejména protože se opakují, může ředitelka školy rozhodnout o uložení přiměřeného poplatku, nebo odmítnout žádosti vyhovět. Zjevnou nedůvodnost dokládá ředitelka. V takovém případě se výše poplatku řídí sazebníkem úhrad za poskytování informací dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Zabezpečení osobních údajů: škola má vytvořený systém pro zabezpečení ochrany osobních údajů uložení dokumentů podle vnitřní směrnice pověřenec pro ochranu osobních údajů (DPO), který provádí nezávislou kontrolu ochrany osobních údajů ve škole osobní odpovědnost osob, které vedou školní matriku shromažďování pouze nezbytných osobních údajů skartování již nepotřebných údajů zachovávání mlčenlivost o údajích neposkytování údajů osobám mimo výchovně vzdělávací proces ochrana osobních údajů při práci s IT technikou   Ve všech záležitostech souvisejících se zpracováním Vašich osobních údajů, ať již jde o dotaz, uplatnění práva, podání stížnosti či cokoliv jiného, se můžete obracet na e-mail skolka@zsmnisek.com
Napište nám

Jméno:

Email:

Zpráva:

Opište:

opište tento kód

Provozní doba MŠ
Pondělí:
6:30-16:30
Úterý:
6:30-16:30
Středa:
6:30-16:30
Čtvrtek:
6:30-16:30
Pátek:
6:30-16:30
Počítadlo návštěv:
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace
Oldřichovská 198, 463 31
Tel.:
485146668
Email: