Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován Svazem měst a obcí ČR.

Celoroční projekt pro předškolní děti – pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.

Obsah: přirozená cvičení – atletika, obratnost – gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti, rozvíjení poznání.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi. V rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkolem. Přínosem pro děti je to, že dané činnosti budou plnit v kolektivu vrstevníků, a tak se celá skupina bude moci vzájemně ovlivňovat. Obsahem projektu je široká škála činností, do kterých jsou děti zapojovány. Skládají se jak z procvičování   a zdokonalování přirozených pohybových schopností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak ze základů cvičení na nářadí a s náčiním. Rozšířením nad rámec pohybových aktivit jsou činnosti rozumové, kterými cvičení doplňujeme.

Cíl projektu: zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit. Neméně důležitým cílem           je zapojení rodiny, protože významnou motivací k pohybovým aktivitám je bezesporu podpora ze strany rodičů, protože pokud chybí, má dítě menší možnost na začlenění pohybových aktivit do budoucího životního stylu.

Více infowww.sokol.eu

Zápis do MŠ pro školní rok 2019/2020
Uzavření MŠ v době letních prázdnin
Mateřská škola bude, po dohodě se zřizovatelem, v letošním školním roce uzavřena od pondělí 22. července  do pátku 16. srpna.
Lyžařský výcvik - pondělní odjezd od MŠ
Vážení rodiče,  odjezd na lyžařský výcvik je v pondělí v 7.45hod. Děti, které budou mít své lyžáky, odjíždějí v nich obuté již od školky. Děkujeme za spolupráci.
Prosba
Prosíme mooooc rodiče, kteří používají sociální síť Facebook, aby našim robátkům z Doubravky dali hlásek k fotce výtvoru, který vyráběli společně s učitelkami a paní asistentkou Andrejkou v Doubravce. Děkujeme moooc.  https://www.facebook.com/barefootbotky/photos/a.1803218636451439/1803898323050137/?type=3&theater
Informace - logopedie
Vážení rodiče,  logopedie se z úterý 12. 2. přesouvá na čtvrtek 14. 2. Děkujeme za pochopení.  Platby za II. pololetí uhraďte, prosím, do konce února.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace