Svět nekončí za vrátky - cvičíme se zvířátky

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován Svazem měst a obcí ČR.

Celoroční projekt pro předškolní děti – pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.

Obsah: přirozená cvičení – atletika, obratnost – gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti, rozvíjení poznání.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi. V rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkolem. Přínosem pro děti je to, že dané činnosti budou plnit v kolektivu vrstevníků, a tak se celá skupina bude moci vzájemně ovlivňovat. Obsahem projektu je široká škála činností, do kterých jsou děti zapojovány. Skládají se jak z procvičování   a zdokonalování přirozených pohybových schopností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak ze základů cvičení na nářadí a s náčiním. Rozšířením nad rámec pohybových aktivit jsou činnosti rozumové, kterými cvičení doplňujeme.

Cíl projektu: zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit. Neméně důležitým cílem           je zapojení rodiny, protože významnou motivací k pohybovým aktivitám je bezesporu podpora ze strany rodičů, protože pokud chybí, má dítě menší možnost na začlenění pohybových aktivit do budoucího životního stylu.

Více infowww.sokol.eu

Zdravý zoubek
5. 11. 2018 bude pro děti v MŠ realizována přednáška ohledně péče o chrup v rámci projektu "Zdravý zoubek".  http://www.zdravyzoubek.cz/ Dětem dejte, prosím, na tento den do MŠ zubní kartáček.
Exkurze na výjezdovou základnu a operační středisko ZZS Libereckého kraje
Rozárky a Vendelíni pojedou 22. 10. 2018 na exkurzi na výjezdovou základnu a operační středisko ZZS Libereckého kraje. Autobus pojede od školky v 8:30hod. Žádáme rodiče, aby byly děti ve školce včas. S sebou děti nic nepotřebují, nedávejte jim tudíž žádné  s pitím či dobrůtkami.  Za zprostředkování exkurze velice děkujeme paní Vrňatové
Přerušení dodávky elektrické energie 15. 10.2018
Z důvodu přerušení dodávky el. energie v objektu mateřské školy v pondělí 15. 10. 2018 bude provoz MŠ pro tento den po dohodě se zřizovatelem přerušen. V pondělí 15.10. 2018 bude tedy MŠ Mníšek po celý den uzavřena. Děkujeme za pochopení.
Vyúčtování záloh za stravné 2017-2018
Divadlo Koloběžka
Školní rok 2018/2019 Září - 7. 9. 2018 Hurá na prázdniny Říjen -  19. 10. 2018 Červená Karkulka Listopad 16. 11. 2018 Jak šel Kuba do pekla Prosinec 14. 12. 2018 Pohádka o veselém vánočním stromečku Leden 18. 1. 2019 Rodinka Palečkovic aneb jak vyzrát na bacily Únor 15. 2. 2019 Cirkus na kolečkách Březen 22. 3. 2019 O čarovné vrbě Duben 26. 4. 2019 Ježibaba Kolobajzna chce být čistotná Květen 24. 5. 2019 Na návštěvě v Broučkově Červen 21. 6. 2019 O neposlušných kůzlátkách  Cena za představení 40,- Kč/ dítě. Začátek představení 8:30hod.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace