O projektu - SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován Svazem měst a obcí ČR.

Celoroční projekt pro předškolní děti – pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.

Obsah: přirozená cvičení – atletika, obratnost – gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti, rozvíjení poznání.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi. V rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkolem. Přínosem pro děti je to, že dané činnosti budou plnit v kolektivu vrstevníků, a tak se celá skupina bude moci vzájemně ovlivňovat. Obsahem projektu je široká škála činností, do kterých jsou děti zapojovány. Skládají se jak z procvičování   a zdokonalování přirozených pohybových schopností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak ze základů cvičení na nářadí a s náčiním. Rozšířením nad rámec pohybových aktivit jsou činnosti rozumové, kterými cvičení doplňujeme.

Cíl projektu: zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit. Neméně důležitým cílem je zapojení rodiny, protože významnou motivací k pohybovým aktivitám je bezesporu podpora ze strany rodičů, protože pokud chybí, má dítě menší možnost na začlenění pohybových aktivit do budoucího životního stylu.

Více info zde

Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020