O projektu - SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

SVĚT NEKONČÍ ZA VRÁTKY – CVIČÍME SE ZVÍŘÁTKY

Projekt je realizován pod záštitou MŠMT a podporován Svazem měst a obcí ČR.

Celoroční projekt pro předškolní děti – pomocí pohybových dovedností a rozvíjení poznání objevujeme svět.

Obsah: přirozená cvičení – atletika, obratnost – gymnastické dovednosti, manipulace s míčem, netradiční činnosti, rozvíjení poznání.

Motivací pro děti jsou zvířátka, která je provází v rámci jednotlivých činností. Zvířátka jedou do světa, pomocí vláčku otevírají dětem pomyslná vrátka a seznamují je s jednotlivými pohybovými a rozumovými činnostmi. V rámci těchto činností se děti snaží zvládnout jednotlivé úkolem. Přínosem pro děti je to, že dané činnosti budou plnit v kolektivu vrstevníků, a tak se celá skupina bude moci vzájemně ovlivňovat. Obsahem projektu je široká škála činností, do kterých jsou děti zapojovány. Skládají se jak z procvičování   a zdokonalování přirozených pohybových schopností (chůze, běh, skoky, házení, chytání), tak ze základů cvičení na nářadí a s náčiním. Rozšířením nad rámec pohybových aktivit jsou činnosti rozumové, kterými cvičení doplňujeme.

Cíl projektu: zapojení co nejvíce dětí do pohybových a rozumových aktivit. Neméně důležitým cílem je zapojení rodiny, protože významnou motivací k pohybovým aktivitám je bezesporu podpora ze strany rodičů, protože pokud chybí, má dítě menší možnost na začlenění pohybových aktivit do budoucího životního stylu.

Více infowww.sokol.eu

Informace a akce MŠ a jednotlivých tříd leden - únor 2020
Omlouvání dětí a platby v MŠ
Připomínáme rodičům, že dle školského zákona je nutno děti omlouvat Pokud se dítě bez omluvy zákonného zástupce neúčastní předškolního vzdělávání po dobu delší než dva týdny, může být z mateřské školy vyřazeno. Totéž platí i v případě neuhrazení úplaty za vzdělávání a stravného ani v následujícím měsíci.
Naši umělci z Doubravky a Amálky
Jak si Rozárky zkoušely lyžovat
Schůzka rodičů předškoláků se uskuteční 5.2.2020 v 15.30hod - ve třídě Doubravka
Určeno pro rodiče dětí Doubravky a Amálky