Projekt Celé Česko čte dětem

O projektu - Celé Česko čte dětem

Záměrem tohoto celorepublikového projektu, do kterého jsme se zapojili je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině, rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost a lásku ke knihám. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zaměřuje se na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Aktivity jsou určeny nejen dětem, jsou zapojeny všechny generace.

Činnostní charakteristika: plánem je číst knihy, prohlížet je, rozlišovat je tematicky, navštívit knihovnu, zavést čtenářský průkaz, vydat se po stopách výroby papíru,rozvíjet také logopedickou stránku jazyka a komunikaci u dětí. Do aktivit zapojit i rodiče různými literárními tvořeními,přijít číst do školky. Spolupracovat se ZŠ – čtení dětí dětem.

Naše záměry: Zavést rituál pravidelného čtení ve školce při všech vhodných režimových momentech, vzdělávací nabídce. Posilovat předčítání dětem v rodinách vhodnou agitací, motivací a tím posilovat nedostatečné emoční vazby v rodině. Budovat čtenářskou gramotnost.

Více informací zde: https://celeceskoctedetem.cz/

Mníšek čte dětem

V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky.

Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu.

Těší se na vás kolektiv MŠ

Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem

Celé Česko čte dětem - Přijďte dětem do MŠ předčíst pohádku

9. Týden čtení dětem v ČR

Sběr papíru a PET lahví - 3. 2. - 14. 2. 2020
3. 2. - 14. 2. 2020 - Sběr papíru (pouze směs novin, časopisů, letáků, kancelářský papír a knihy bez tvrdé vazby, ne kartony a krabice) a PET lahví – svázaný a zvážený sběr můžete nosit na terasu oddělení Rozárka – (budova nejblíž fotbalovému hřišti). Prosíme nahlášení množství a druhu sběru ve své třídě. Děkujeme
Keramika Doubravky a Amálky
Informace a akce MŠ a jednotlivých tříd leden - únor 2020
Omlouvání dětí a platby v MŠ
Připomínáme rodičům, že dle školského zákona je nutno děti omlouvat Pokud se dítě bez omluvy zákonného zástupce neúčastní předškolního vzdělávání po dobu delší než dva týdny, může být z mateřské školy vyřazeno. Totéž platí i v případě neuhrazení úplaty za vzdělávání a stravného ani v následujícím měsíci.
Naši umělci z Doubravky a Amálky