Celé česko čte dětem

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Záměrem tohoto celorepublikového projektu, do kterého jsme se zapojili je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině, rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost a lásku ke knihám. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zaměřuje se na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Aktivity jsou určeny nejen dětem, jsou zapojeny všechny generace.

Činnostní charakteristika: plánem je číst knihy, prohlížet je, rozlišovat je tematicky, navštívit knihovnu, zavést čtenářský průkaz, vydat se po stopách výroby papíru,rozvíjet také logopedickou stránku jazyka a komunikaci u dětí. Do aktivit zapojit i rodiče různými literárními tvořeními,přijít číst do školky. Spolupracovat se ZŠ – čtení dětí dětem.

Naše záměry: Zavést rituál pravidelného čtení ve školce při všech vhodných režimových momentech, vzdělávací nabídce. Posilovat předčítání dětem v rodinách vhodnou agitací, motivací a tím posilovat nedostatečné emoční vazby v rodině. Budovat čtenářskou gramotnost.

Zápis do MŠ pro školní rok 2019/2020
Uzavření MŠ v době letních prázdnin
Mateřská škola bude, po dohodě se zřizovatelem, v letošním školním roce uzavřena od pondělí 22. července  do pátku 16. srpna.
Lyžařský výcvik - pondělní odjezd od MŠ
Vážení rodiče,  odjezd na lyžařský výcvik je v pondělí v 7.45hod. Děti, které budou mít své lyžáky, odjíždějí v nich obuté již od školky. Děkujeme za spolupráci.
Prosba
Prosíme mooooc rodiče, kteří používají sociální síť Facebook, aby našim robátkům z Doubravky dali hlásek k fotce výtvoru, který vyráběli společně s učitelkami a paní asistentkou Andrejkou v Doubravce. Děkujeme moooc.  https://www.facebook.com/barefootbotky/photos/a.1803218636451439/1803898323050137/?type=3&theater
Informace - logopedie
Vážení rodiče,  logopedie se z úterý 12. 2. přesouvá na čtvrtek 14. 2. Děkujeme za pochopení.  Platby za II. pololetí uhraďte, prosím, do konce února.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace