Celé česko čte dětem

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Záměrem tohoto celorepublikového projektu, do kterého jsme se zapojili je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině, rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost a lásku ke knihám. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zaměřuje se na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Aktivity jsou určeny nejen dětem, jsou zapojeny všechny generace.

Činnostní charakteristika: plánem je číst knihy, prohlížet je, rozlišovat je tematicky, navštívit knihovnu, zavést čtenářský průkaz, vydat se po stopách výroby papíru,rozvíjet také logopedickou stránku jazyka a komunikaci u dětí. Do aktivit zapojit i rodiče různými literárními tvořeními,přijít číst do školky. Spolupracovat se ZŠ – čtení dětí dětem.

Naše záměry: Zavést rituál pravidelného čtení ve školce při všech vhodných režimových momentech, vzdělávací nabídce. Posilovat předčítání dětem v rodinách vhodnou agitací, motivací a tím posilovat nedostatečné emoční vazby v rodině. Budovat čtenářskou gramotnost.

Vánoční slavnosti v ZŠ - poděkování
Vážení rodiče, děkujeme za spolupráci při přípravě na prodej na „Vánočních slavnostech“ v ZŠ Mníšek. Každá třída utržila z prodeje částku, kterou použije výhradně pro děti – výlet, exkurze apod. Z prodeje zbyly nějaké výrobky. Za dobrovolnou cenu si je můžete zakoupit ve spojovací chodbě u třídy Rozárka a přispět tak  ještě nějakou drobnou korunkou dětem. Penízky můžete vhazovat do přistavené kasičky. Děkujeme moc a přejeme všem krásné, klidné a kouzelné období předvánočního těšení. Kolektiv MŠ
Logopedický kroužek - informace
Logopedický kroužek nebude 19. 12. 2018 a nebude probíhat ani v době Vánočních prázdnin. Po prázdninách se děti sejdou opět až v úterý  8. 1. 2019
Přírodovědný kroužek - informace pro rodiče
Vážení rodiče, přirodovědný kroužek v naší školce bude prozatím v měsíci prosinec zrušen. Je možné, že bude znovu fungovat od ledna 2019..tato možnost je zatím v jednání. Vyúčtování plateb proběhne v lednu, kdy bude pravděpodobně svolána schůzka pro rodiče přihlášených dětí. Bližší informace o důvodech zrušení můžete získat na tel.čísle 774 866 222.  Děkujeme za pochopení
Vánoční slavnosti v ZŠ
Vážení rodiče, dětičky z naší školky se letos zúčastní prodejního Jarmarku v ZŠ, který proběhne 8. 12. 2018 od 14.00hod.  Prosíme rodiče, kteří by měli chuť se zapojit, aby s dětmi vyvořili výrobky s vánoční tématikou, který bychom mohli na Jarmarku společně prodat. Výtěžek bude použit na výlet, nějakou zajímavou akci pro děti z jednotlivých tříd.  Na slavnostech vystoupí i děti z naší školky, které zazpívají pásmo vánočních písní.  Děkujeme
Rozsvícení vánočního stromečku v Mníšku - pozvánka
Přijďte kouknout a podpořit naše malé zpěváčky.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace