Projekt Celé Česko čte dětem

O projektu

Záměrem tohoto celorepublikového projektu, do kterého jsme se zapojili je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině, rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost a lásku ke knihám. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zaměřuje se na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Aktivity jsou určeny nejen dětem, jsou zapojeny všechny generace.

Činnostní charakteristika: plánem je číst knihy, prohlížet je, rozlišovat je tematicky, navštívit knihovnu, zavést čtenářský průkaz, vydat se po stopách výroby papíru,rozvíjet také logopedickou stránku jazyka a komunikaci u dětí. Do aktivit zapojit i rodiče různými literárními tvořeními,přijít číst do školky. Spolupracovat se ZŠ – čtení dětí dětem.

Naše záměry: Zavést rituál pravidelného čtení ve školce při všech vhodných režimových momentech, vzdělávací nabídce. Posilovat předčítání dětem v rodinách vhodnou agitací, motivací a tím posilovat nedostatečné emoční vazby v rodině. Budovat čtenářskou gramotnost.

Více informací zde: https://celeceskoctedetem.cz/

Mníšek čte dětem

V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky.

Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu.

Těší se na vás kolektiv MŠ

Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem Mníšek čte dětem

Celé Česko čte dětem - Přijďte dětem do MŠ předčíst pohádku

9. Týden čtení dětem v ČR

Výzva - Platby SRPŠ a Třídní fond
Žádáme rodiče, kteří ještě tak neučinili, aby zaplatili ve svých třídách příspěvěk 400,-Kč SRPŠ a vložili zálohu do třídního fondu na úhradu akcí pro děti. Termín je do 15.10.2019!
Jablíčkování ve Vendelínovi 2019
Zachraňujeme s Kryštofem 2019
Sporťáček
SPORŤÁČEK - SPORTOVNÍ KROUŽEK pořádaný Sport kids Liberec - 10 LEKCÍ  Kroužek začíná 10.10.2019  ve 14.30 hod. ve školce. Koná se jednou měsíčně - cena při docházce minimálně 10ti dětí je 990,- / na celý školní rok Kroužek je akreditován MŠMT Cílem tohoto kroužku je seznámení s vícero sporty jako je gymnastika, míčové hry, atletika a pokud bude počasí i venkovní sporty. Bližší info:  Iveta Hergesell ,  mobil: +420 777001044,  email: iveta@sport-kids.cz