Celé česko čte dětem

CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM

Záměrem tohoto celorepublikového projektu, do kterého jsme se zapojili je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině, rozvíjet u dětí čtenářskou gramotnost a lásku ke knihám. Pravidelné předčítání dětem má obrovský význam pro rozvoj emocionálního zdraví. Předčítání rozvíjí paměť a představivost, učí myšlení a zaměřuje se na podporu čtenářské gramotnosti dětí a mládeže, ale také na propagaci hodnotné literatury. Podporou hlasitého předčítání pomáháme utvářet pevné pouto mezi rodičem a dítětem. Aktivity jsou určeny nejen dětem, jsou zapojeny všechny generace.

Činnostní charakteristika: plánem je číst knihy, prohlížet je, rozlišovat je tematicky, navštívit knihovnu, zavést čtenářský průkaz, vydat se po stopách výroby papíru,rozvíjet také logopedickou stránku jazyka a komunikaci u dětí. Do aktivit zapojit i rodiče různými literárními tvořeními,přijít číst do školky. Spolupracovat se ZŠ – čtení dětí dětem.

Naše záměry: Zavést rituál pravidelného čtení ve školce při všech vhodných režimových momentech, vzdělávací nabídce. Posilovat předčítání dětem v rodinách vhodnou agitací, motivací a tím posilovat nedostatečné emoční vazby v rodině. Budovat čtenářskou gramotnost.

Chřipková epidemie v mateřské škole - upozornění pro rodiče
Vzhledem k rapidnímu nárůstu nemocných dětí a osob z řad pedagogického personálu v naší mateřské škole, žádám všechny rodiče, aby nám do školky nedávali děti s kašlem a rýmou. V této situaci opravdu nebudeme nachlazené děti do mateřské školy přijímat a máme právo takové dítě do školky nepřijmout. Chráníme tím zdraví vašich dětí, ostatních dětí v mateřské škole, které nemocem zdárně odolávají, ale také zdraví učitelek a provozního personálu. Děkujeme za spolupráci a vstřícnost.
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018 OD 14 DO 17HOD. V ZŠ MNÍŠEK BEZ ČEKÁNÍ     RODIČŮM DĚTÍ Z MŠ V MNÍŠKU BUDE V ODDĚLENÍ VENDELÍN K DISPOZICI ZÁPISOVÝ ARCH S ČASY OBJEDNÁNÍ      DALŠÍ RODIČE PRO OBJEDNÁNÍ VOLEJTE: 485 146 550   nebo  773 791 371   K zápisu je nutné dodat: žádost o přijetí k základnímu vzdělávání  vyplněný zápisový list rodný list dítěte  průkaz totožnosti. Přednostně budou k základnímu vzdělávání přijaty děti z Mníšku a Oldřichova v Hájích. Zápisu se musí zúčastnit i děti, jimž byla odložena školní docházka.   Prosíme, přečtěte si důležité informace o objednání k zápisu v přiložených dokumentech!
Jarní prázdniny 26. 2. - 2. 3. 2018
V době jarních prázdnin bude probíhat v MŠ omezený provoz pouze pro přihlášené děti.
Den s dopravní výchovou - pro předškoláky
Dne 25.1.2018 se uskutečnila ve třídě předškoláků (Vendelín) odborná přednáška o bezpečnosti na ulici a silnici. Děti byly proškoleny v oblastech: bezpečné chování pasažéra ve vozidle  bezpečné chování chodců   bezpečné chování cyklistů   poskytnutí první pomoci více info: http://www.bezpecnenasilnicich.cz/
Potvrzení o výši vynaložených výdajů MŠ-tiskopis
Tiskopis ke stažení