Platby stravné

Placení obědů probíhá zálohově, vždy do 5. dne v daném měsíci převodem na účet školy.

Číslo účtu: 181 329 912 / 0300

Cena za jeden den stravování dítěte v MŠ  (svačina, oběd, svačina) je:

Věková kategorie  3 –  6 let: 35,- Kč/den – měsíční platba 700,- Kč

Věková kategorie  7 – 10  let: 38,- Kč/den   měsíční platba 760,-Kč

Platba probíhá zálohově každý měsíc.

Platba bude přiřazena na základě přiděleného variabilního symbolu.

Vyúčtování probíhá vždy po skončení daného školního roku (školní rok trvá od 1. 9. do 31. 8.).

Školský zákon stanovuje, že dětem v mateřských školách, žákům základních škol a nezletilým žákům středních škol je poskytována dotace na mzdové a věcné režie školního stravování po dobu jejich pobytu ve škole. Obědy jsou pak pro rodiče levnější, zaplatí pouze náklady na potraviny. Pokud dítě není ve škole ztrácí nárok na dotaci. Pokud tedy dítě onemocní a rodiče nestačí odhlásit oběd, první den na dotovaný oběd nárok má. Oběd si může odnést domů v jídlonosiči.

Když rodiče dítě neodhlásí z obědů další dny nepřítomnosti v mateřské škole, musí zaplatit plnou cenu oběda t.j. 50,- Kč.

Omlouvat dítě lze na telefonním čísle: 485 146 550 a 773 791 371  či osobně u učitelek na třídách a to

pondělí do 8:00hod. v ostatní dny do 7:00hod.

Od 1. 9. 2019 je povinná předškolní docházka pro děti v posledním roce před nástupem do ZŠ a pro děti s odkladem školní docházky.  Děti se budou v mateřské škole vzdělávat vždy od 8 – 12 hodin. Výjimku tvoří pouze školní prázdniny určené MŠMT. V případě nemoci musí být omluvené.

Žádost o uvolnění dítěte z povinné docházky ke stažení zde: http://www.msmnisek.cz/data/clanky/file/00279.pdf

Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020