Environmentální výchova

ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA

Hlavním záměrem tohoto projektu je upevňovat v dětech povědomí o ochraně přírody a zásady environmentálního chování. Zároveň projekt umožní dětem lépe poznat místo, ve kterém žijí. Jeho společenský a turistický význam.

Činnostní charakteristika: v tématech o přírodě, zvířatech a rostlinách stavět do popředí prostředí dětem to co je pro ně důvěrně známé - naše obec, navštěvovat besedy o přírodě z nabídky Ekocentra v Oldřichově v Hájích v proměnném prostředí odpovídajícím druhu tématu, vhodně zvoleným tematickém zaměření během celého roku, zapojovat se do výtvarných soutěží, soutěže ve sběru starého papíru, PET lahví a jiného odpadového materiálu, sběru přírodnin, krmení zvěře a péče o čistotu.

Naše záměry: Učit děti vnímat sami sebe jako sounáležitost s přírodou. Budeme učit děti poznávat a pojmenovávat místo, kde žije. Rozvíjet v dětech poznání, že některé aktivity člověka mohou přírodu nevratně poškodit. Vést děti k zodpovědnosti za vlastní chování v přírodě, k poznání, že i naše zdraví může ovlivňovat životní prostředí. Pěstovat zásady správného environmentálního chování. Naučit se rozlišovat některé důležité turistické piktogramy. Umět rozlišovat co dítě stačí a zvládne. Posilovat přirozené poznávací city. Pozorovat změny v přírodě a jejich koloběh.

Tento projekt celoročně prochází ostatními integrovanými bloky a je jejich neoddělitelnou každodenní součástí.

Chřipková epidemie v mateřské škole - upozornění pro rodiče
Vzhledem k rapidnímu nárůstu nemocných dětí a osob z řad pedagogického personálu v naší mateřské škole, žádám všechny rodiče, aby nám do školky nedávali děti s kašlem a rýmou. V této situaci opravdu nebudeme nachlazené děti do mateřské školy přijímat a máme právo takové dítě do školky nepřijmout. Chráníme tím zdraví vašich dětí, ostatních dětí v mateřské škole, které nemocem zdárně odolávají, ale také zdraví učitelek a provozního personálu. Děkujeme za spolupráci a vstřícnost.
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018 OD 14 DO 17HOD. V ZŠ MNÍŠEK BEZ ČEKÁNÍ     RODIČŮM DĚTÍ Z MŠ V MNÍŠKU BUDE V ODDĚLENÍ VENDELÍN K DISPOZICI ZÁPISOVÝ ARCH S ČASY OBJEDNÁNÍ      DALŠÍ RODIČE PRO OBJEDNÁNÍ VOLEJTE: 485 146 550   nebo  773 791 371   K zápisu je nutné dodat: žádost o přijetí k základnímu vzdělávání  vyplněný zápisový list rodný list dítěte  průkaz totožnosti. Přednostně budou k základnímu vzdělávání přijaty děti z Mníšku a Oldřichova v Hájích. Zápisu se musí zúčastnit i děti, jimž byla odložena školní docházka.   Prosíme, přečtěte si důležité informace o objednání k zápisu v přiložených dokumentech!
Jarní prázdniny 26. 2. - 2. 3. 2018
V době jarních prázdnin bude probíhat v MŠ omezený provoz pouze pro přihlášené děti.
Den s dopravní výchovou - pro předškoláky
Dne 25.1.2018 se uskutečnila ve třídě předškoláků (Vendelín) odborná přednáška o bezpečnosti na ulici a silnici. Děti byly proškoleny v oblastech: bezpečné chování pasažéra ve vozidle  bezpečné chování chodců   bezpečné chování cyklistů   poskytnutí první pomoci více info: http://www.bezpecnenasilnicich.cz/
Potvrzení o výši vynaložených výdajů MŠ-tiskopis
Tiskopis ke stažení