Environmentální výchova

ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA

Hlavním záměrem tohoto projektu je upevňovat v dětech povědomí o ochraně přírody a zásady environmentálního chování. Zároveň projekt umožní dětem lépe poznat místo, ve kterém žijí. Jeho společenský a turistický význam.

Činnostní charakteristika: v tématech o přírodě, zvířatech a rostlinách stavět do popředí prostředí dětem to co je pro ně důvěrně známé - naše obec, navštěvovat besedy o přírodě z nabídky Ekocentra v Oldřichově v Hájích v proměnném prostředí odpovídajícím druhu tématu, vhodně zvoleným tematickém zaměření během celého roku, zapojovat se do výtvarných soutěží, soutěže ve sběru starého papíru, PET lahví a jiného odpadového materiálu, sběru přírodnin, krmení zvěře a péče o čistotu.

Naše záměry: Učit děti vnímat sami sebe jako sounáležitost s přírodou. Budeme učit děti poznávat a pojmenovávat místo, kde žije. Rozvíjet v dětech poznání, že některé aktivity člověka mohou přírodu nevratně poškodit. Vést děti k zodpovědnosti za vlastní chování v přírodě, k poznání, že i naše zdraví může ovlivňovat životní prostředí. Pěstovat zásady správného environmentálního chování. Naučit se rozlišovat některé důležité turistické piktogramy. Umět rozlišovat co dítě stačí a zvládne. Posilovat přirozené poznávací city. Pozorovat změny v přírodě a jejich koloběh.

Tento projekt celoročně prochází ostatními integrovanými bloky a je jejich neoddělitelnou každodenní součástí.

Vánoční slavnosti v ZŠ - poděkování
Vážení rodiče, děkujeme za spolupráci při přípravě na prodej na „Vánočních slavnostech“ v ZŠ Mníšek. Každá třída utržila z prodeje částku, kterou použije výhradně pro děti – výlet, exkurze apod. Z prodeje zbyly nějaké výrobky. Za dobrovolnou cenu si je můžete zakoupit ve spojovací chodbě u třídy Rozárka a přispět tak  ještě nějakou drobnou korunkou dětem. Penízky můžete vhazovat do přistavené kasičky. Děkujeme moc a přejeme všem krásné, klidné a kouzelné období předvánočního těšení. Kolektiv MŠ
Logopedický kroužek - informace
Logopedický kroužek nebude 19. 12. 2018 a nebude probíhat ani v době Vánočních prázdnin. Po prázdninách se děti sejdou opět až v úterý  8. 1. 2019
Přírodovědný kroužek - informace pro rodiče
Vážení rodiče, přirodovědný kroužek v naší školce bude prozatím v měsíci prosinec zrušen. Je možné, že bude znovu fungovat od ledna 2019..tato možnost je zatím v jednání. Vyúčtování plateb proběhne v lednu, kdy bude pravděpodobně svolána schůzka pro rodiče přihlášených dětí. Bližší informace o důvodech zrušení můžete získat na tel.čísle 774 866 222.  Děkujeme za pochopení
Vánoční slavnosti v ZŠ
Vážení rodiče, dětičky z naší školky se letos zúčastní prodejního Jarmarku v ZŠ, který proběhne 8. 12. 2018 od 14.00hod.  Prosíme rodiče, kteří by měli chuť se zapojit, aby s dětmi vyvořili výrobky s vánoční tématikou, který bychom mohli na Jarmarku společně prodat. Výtěžek bude použit na výlet, nějakou zajímavou akci pro děti z jednotlivých tříd.  Na slavnostech vystoupí i děti z naší školky, které zazpívají pásmo vánočních písní.  Děkujeme
Rozsvícení vánočního stromečku v Mníšku - pozvánka
Přijďte kouknout a podpořit naše malé zpěváčky.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace