Environmentální výchova

ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA

Hlavním záměrem tohoto projektu je upevňovat v dětech povědomí o ochraně přírody a zásady environmentálního chování. Zároveň projekt umožní dětem lépe poznat místo, ve kterém žijí. Jeho společenský a turistický význam.

Činnostní charakteristika: v tématech o přírodě, zvířatech a rostlinách stavět do popředí prostředí dětem to co je pro ně důvěrně známé - naše obec, navštěvovat besedy o přírodě z nabídky Ekocentra v Oldřichově v Hájích v proměnném prostředí odpovídajícím druhu tématu, vhodně zvoleným tematickém zaměření během celého roku, zapojovat se do výtvarných soutěží, soutěže ve sběru starého papíru, PET lahví a jiného odpadového materiálu, sběru přírodnin, krmení zvěře a péče o čistotu.

Naše záměry: Učit děti vnímat sami sebe jako sounáležitost s přírodou. Budeme učit děti poznávat a pojmenovávat místo, kde žije. Rozvíjet v dětech poznání, že některé aktivity člověka mohou přírodu nevratně poškodit. Vést děti k zodpovědnosti za vlastní chování v přírodě, k poznání, že i naše zdraví může ovlivňovat životní prostředí. Pěstovat zásady správného environmentálního chování. Naučit se rozlišovat některé důležité turistické piktogramy. Umět rozlišovat co dítě stačí a zvládne. Posilovat přirozené poznávací city. Pozorovat změny v přírodě a jejich koloběh.

Tento projekt celoročně prochází ostatními integrovanými bloky a je jejich neoddělitelnou každodenní součástí.

Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků
Schůzka pro rodiče budoucích prvňáčků se bude konat 29.5.2018 v 16.00 hodin   v učebně 2. třídy Dozvíte se základní informace pro nadcházející školní rok. Seznámíme vás s organizací prvních školních dní, odnesete si seznam potřeb pro první třídu, zodpovíme všechny vaše dotazy a zároveň si vás dovolíme požádat o částku 1000 Kč na výtvarné a školní pomůcky.                                                                       Již se na Vás těší               Mgr. Blanka Štolfová           třídní učitelka a Lenka Koprnová vychovatelka
Uzavření MŠ v době letních prázdnin
Po dohodě se zřizovatelem bude naše MŠ uzavřena v době letních prázdnin od pondělí 16. 7.  do pátku 3. 8. 2018.
Zápis do MŠ pro školní rok 2018/2019
Zápis do MŠ Mníšek se tento rok koná ve čtvrtek  3. 5. 2018, od 14.00 do 16.30 hodin v budově mateřské školy.   Přineste s sebou: - rodný list dítěte - občanský průkaz zakonného zástupce - vyplněnou žádost s lékařským potvrzením v souladu s §50 zákona č.258/2000Sb., o ochraně veřejného zdraví (tiskopis najdete na www.msmnisek.cz  nebo obdržíte v MŠ).   Od 1.9. 2017 je předškolní vzdělávání povinné pro děti od pěti let věku ( § 34 odst. 1 školského zákona)
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018 OD 14 DO 17HOD. V ZŠ MNÍŠEK BEZ ČEKÁNÍ     RODIČŮM DĚTÍ Z MŠ V MNÍŠKU BUDE V ODDĚLENÍ VENDELÍN K DISPOZICI ZÁPISOVÝ ARCH S ČASY OBJEDNÁNÍ      DALŠÍ RODIČE PRO OBJEDNÁNÍ VOLEJTE: 485 146 550   nebo  773 791 371   K zápisu je nutné dodat: žádost o přijetí k základnímu vzdělávání  vyplněný zápisový list rodný list dítěte  průkaz totožnosti. Přednostně budou k základnímu vzdělávání přijaty děti z Mníšku a Oldřichova v Hájích. Zápisu se musí zúčastnit i děti, jimž byla odložena školní docházka.   Prosíme, přečtěte si důležité informace o objednání k zápisu v přiložených dokumentech!
INFORMACE OHLEDNĚ ZMĚNY STRAVNÉHO
  INFORMACE O VÝŠI STRAVNÉHO Od 1. 1. 2018 se cena stravného v mateřské škole zvyšuje z 30,- Kč na 35,- Kč. Zálohy na platbu stravného si ponechte ve stejné výši, tj. 600,- Kč. Od září 2018 si poté navyšte zálohovou platbu na 700,- Kč. Děkujeme za pochopení.

Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace