Environmentální výchova

ENVIRONMENTÁLNÍ VÝCHOVA

Hlavním záměrem tohoto projektu je upevňovat v dětech povědomí o ochraně přírody a zásady environmentálního chování. Zároveň projekt umožní dětem lépe poznat místo, ve kterém žijí. Jeho společenský a turistický význam.

Činnostní charakteristika: v tématech o přírodě, zvířatech a rostlinách stavět do popředí prostředí dětem to co je pro ně důvěrně známé - naše obec, navštěvovat besedy o přírodě z nabídky Ekocentra v Oldřichově v Hájích v proměnném prostředí odpovídajícím druhu tématu, vhodně zvoleným tematickém zaměření během celého roku, zapojovat se do výtvarných soutěží, soutěže ve sběru starého papíru, PET lahví a jiného odpadového materiálu, sběru přírodnin, krmení zvěře a péče o čistotu.

Naše záměry: Učit děti vnímat sami sebe jako sounáležitost s přírodou. Budeme učit děti poznávat a pojmenovávat místo, kde žije. Rozvíjet v dětech poznání, že některé aktivity člověka mohou přírodu nevratně poškodit. Vést děti k zodpovědnosti za vlastní chování v přírodě, k poznání, že i naše zdraví může ovlivňovat životní prostředí. Pěstovat zásady správného environmentálního chování. Naučit se rozlišovat některé důležité turistické piktogramy. Umět rozlišovat co dítě stačí a zvládne. Posilovat přirozené poznávací city. Pozorovat změny v přírodě a jejich koloběh.

Tento projekt celoročně prochází ostatními integrovanými bloky a je jejich neoddělitelnou každodenní součástí.

Zápis do MŠ pro školní rok 2019/2020
Uzavření MŠ v době letních prázdnin
Mateřská škola bude, po dohodě se zřizovatelem, v letošním školním roce uzavřena od pondělí 22. července  do pátku 16. srpna.
Lyžařský výcvik - pondělní odjezd od MŠ
Vážení rodiče,  odjezd na lyžařský výcvik je v pondělí v 7.45hod. Děti, které budou mít své lyžáky, odjíždějí v nich obuté již od školky. Děkujeme za spolupráci.
Prosba
Prosíme mooooc rodiče, kteří používají sociální síť Facebook, aby našim robátkům z Doubravky dali hlásek k fotce výtvoru, který vyráběli společně s učitelkami a paní asistentkou Andrejkou v Doubravce. Děkujeme moooc.  https://www.facebook.com/barefootbotky/photos/a.1803218636451439/1803898323050137/?type=3&theater
Informace - logopedie
Vážení rodiče,  logopedie se z úterý 12. 2. přesouvá na čtvrtek 14. 2. Děkujeme za pochopení.  Platby za II. pololetí uhraďte, prosím, do konce února.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace