Logopedická prevence - ŠIKOVNÉ PUSINKY

"ŠIKOVNÉ PUSINKY"
Oslabení v oblasti řeči přináší dítěti mnoho obtíží. Je ohroženo jeho postavení ve skupině vrstevníků, v navazování vztahů i v sebehodnocení. Narušení řečového vývoje může způsobovat i obtíže při učení, a pokud přetrvává do dospělosti, i ve volbě povolání. U předškolních dětí velmi často přetrvává nesprávná výslovnost mnoha hlásek a artikulační neobratnost. Dále bývá oslabena fonematická diferenciace, analýza a syntéza i sluchová paměť. To vše se negativně projeví při nácviku čtení a psaní. Oslabení jazykového citu znesnadňuje procvičování gramatiky. Nedostatky v porozumění řeči a malá slovní zásoba znamenají pro dítě velké znevýhodnění při získávání nových informací v jednotlivých oblastech. Je dokázáno, že deficity ve vývoji řeči v předškolním věku často předcházejí specifickým poruchám učení, které se projeví až v ZŠ.

Proto je velmi důležité podpořit logopedickou prevenci a také logopedickou péči pro děti s narušenou komunikační schopností již v předškolním věku.

Denně a cíleně na všechny děti v MŠ v rámci vzdělávací nabídky a individuálně každé úterý v odpoledních hodinách: dechová cvičení a fonační cvičení, motorika mluvidel, rytmizace, artikulační cvičení, sluchová cvičení a cvičení na rozvoj fonematického sluchu, cvičení a hry na rozvoj hrubé motoriky, jemné motoriky a grafomotoriky, hry a činnosti k rozvoji slovní zásoby, rozvoj verbální pohotovosti, rozvoj jazykového citu – rýmy, množné číslo, ukazovací zájmena, přechylování, stupňování, rozvoj předčtenářských a komunikativních dovedností, pravolevá orientace, zrakové vnímání, rozvoj verbálně akustické paměti, serialita, motorické čtení, cvičení na podporu spolupráce hemisfér.

Vánoční slavnosti v ZŠ - poděkování
Vážení rodiče, děkujeme za spolupráci při přípravě na prodej na „Vánočních slavnostech“ v ZŠ Mníšek. Každá třída utržila z prodeje částku, kterou použije výhradně pro děti – výlet, exkurze apod. Z prodeje zbyly nějaké výrobky. Za dobrovolnou cenu si je můžete zakoupit ve spojovací chodbě u třídy Rozárka a přispět tak  ještě nějakou drobnou korunkou dětem. Penízky můžete vhazovat do přistavené kasičky. Děkujeme moc a přejeme všem krásné, klidné a kouzelné období předvánočního těšení. Kolektiv MŠ
Logopedický kroužek - informace
Logopedický kroužek nebude 19. 12. 2018 a nebude probíhat ani v době Vánočních prázdnin. Po prázdninách se děti sejdou opět až v úterý  8. 1. 2019
Přírodovědný kroužek - informace pro rodiče
Vážení rodiče, přirodovědný kroužek v naší školce bude prozatím v měsíci prosinec zrušen. Je možné, že bude znovu fungovat od ledna 2019..tato možnost je zatím v jednání. Vyúčtování plateb proběhne v lednu, kdy bude pravděpodobně svolána schůzka pro rodiče přihlášených dětí. Bližší informace o důvodech zrušení můžete získat na tel.čísle 774 866 222.  Děkujeme za pochopení
Vánoční slavnosti v ZŠ
Vážení rodiče, dětičky z naší školky se letos zúčastní prodejního Jarmarku v ZŠ, který proběhne 8. 12. 2018 od 14.00hod.  Prosíme rodiče, kteří by měli chuť se zapojit, aby s dětmi vyvořili výrobky s vánoční tématikou, který bychom mohli na Jarmarku společně prodat. Výtěžek bude použit na výlet, nějakou zajímavou akci pro děti z jednotlivých tříd.  Na slavnostech vystoupí i děti z naší školky, které zazpívají pásmo vánočních písní.  Děkujeme
Rozsvícení vánočního stromečku v Mníšku - pozvánka
Přijďte kouknout a podpořit naše malé zpěváčky.

VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN VENDELÍN
Základní škola a mateřská škola Mníšek, okres Liberec, příspěvková organizace