"Za jeden provaz"

Naše školka je zapojena od roku 2017 do roku 2019 do projektu "Za jeden provaz"

Projekt řeší nastavení kolegiální podpory formou mentoringu na základě vzájemného sdílení zkušeností

a společné práce mezi kolegy a kolegyněmi v mateřských školách Libereckého kraje.

Podporuje společnou konverzaci a sdílení společných cílů mezi vedením a zaměstnanci.

Pod vedením odborných konzultantů a externích mentorů předávají aktivní pracovníci - mentoři

své zkušenosti a know-how méně zkušeným mentees v oblasti čtenářské a matematické

pregramotnosti a v individualizaci vyučování.

Aktivity projektu:

1. Podpora mentoringu

• setkávání externích mentorů s řediteli, s interními mentory, e- mentoring

2. Podpora individualizace vzdělávání

• setkávání odborného konzultanta s interními mentory, setkávání ředitelů s interními mentory a mentees                                                                                       nad formativním hodnocením

• trvalá podpora interních mentorů formou e-mentoringu

• seznamování se se zásadami formativního hodnocení

• praktické využívání interaktivních pomůcek při vyučování

3. Podpora čtenářské pregramotnosti

• setkávání odborného konzultanta s interními mentory, setkávání ředitelů s interními mentory                                                                                                       a mentees nad formativním hodnocením

• průpravné hry a cvičení v literární výchově

• rozvoj grafomotoriky

• metody dramatické výchovy

4. Podpora matematické pregramotnosti

• orientace v rovině, v prostoru - poznávání tvarů, symetrické obrázky

• pravidelnosti a závislosti

5. Řízení projektu

Více info zde

Učitelky, které se účastní aktivit v rámci projektu: Ivana Pešáková a Bc. Markéta Jedličková

"Za jeden provaz" "Za jeden provaz"
Opatření k zápisu do MŠ pro školní rok 2020/2021
Zápis do MŠ proběhne v KVĚTNU, a to BEZ osobní přítomnosti dětí v MŠ.
Snížení úplaty za předškolní vzdělávání v souvislosti s uzavřením MŠ
Vážení rodiče, v souvislosti s uzavřením naší mateřské školy bych Vás ráda informovala, že samozřejmě dojde ke snížení úplaty za předškolní vzdělávání. Zřizovací listina nám nařizuje úměrné snížení úplaty vždy, pokud je mateřská škola zavřená ze závažných důvodů déle než 5 dní v kuse v jednom měsíci. Za březen vám proto budeme účtovat úměrné školné, stravné pouze za dny, které vaše dítě bylo nahlášené v MŠ. Od uzavření školky se stravné samozřejmě neúčtuje. Prosím, pokud Vám to nečiní potíže, neměňte si trvalé příkazy, vše zohledníme ve vyúčtování v září 2020. Je to hlavně z toho důvodu, že k dnešnímu dni Vám nejsme schopní spočítat „školné“ za duben, protože nevíme od kdy bude mateřská škola otevřená a školné za duben bude opět jiné než za tento měsíc. Docházelo by tak k velkým „zmatkům“ v platbách. Děkujeme za pochopení. Vážení rodiče, celou situaci si uvědomujeme a pokud by jste se kvůli zachovalým platbám měli dostat do tíživé životní situace, prosím ozvěte se zástupkyni ředitelky pro MŠ paní PhDr. Ľ. Strnádkové (737 373 323) nebo administrativní pracovnici a vedoucí školní jídelny paní Ing. D. Liškové (485 146 668) a vše vyřešíme individuálně. Přejeme Vám všem mnoho zdraví, síly a snad i pohody. Prosíme, respektujte veškerá doporučení a opatření, abychom se spolu v co nejkratší době opětovně sešli. V tuto chvíli ve školce probíhá velký úklid, desinfikujeme, pereme, čistíme a připravujeme tak, aby bylo vše připraveno pro příchod dětí, na které se velice těšíme, zdravíme je a po kterých se nám už nyní stýská.
Opatření k zápisu do 1. třídy na školní rok 2020/2021- ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ
ZMĚNA TERMÍNU OSOBNÍHO PODÁNÍ ŽÁDOSTI - PÁTEK 24. 4. 2020 Zápis k povinné školní docházce proběhne v dubnu a BEZ osobní přítomnosti dětí ve škole.
Žádost o ošetřovné při péči o dítě do 13 let z důvodu uzavření školského/dětského zařízení (školy)
včetně výkazu k OČR (sloužící jako lístek na peníze) Aktualizace 27.3.2020
Inspirace, návody a nápady k dispozici pro rodiče
Materiály pro všestranný rozvoj dětí Aktualizace 3.4.2020