"Za jeden provaz"

Naše školka je zapojena do projektu "Za jeden provaz"

Projekt řeší nastavení kolegiální podpory formou mentoringu na základě vzájemného sdílení zkušeností

a společné práce mezi kolegy a kolegyněmi v mateřských školách Libereckého kraje.

Podporuje společnou konverzaci a sdílení společných cílů mezi vedením a zaměstnanci.

Pod vedením odborných konzultantů a externích mentorů předávají aktivní pracovníci - mentoři

své zkušenosti a know-how méně zkušeným mentees v oblasti čtenářské a matematické

pregramotnosti a v individualizaci vyučování.

Aktivity projektu:

1. Podpora mentoringu

• setkávání externích mentorů s řediteli, s interními mentory, e- mentoring

2. Podpora individualizace vzdělávání

• setkávání odborného konzultanta s interními mentory, setkávání ředitelů s interními mentory a mentees                                                                                       nad formativním hodnocením

• trvalá podpora interních mentorů formou e-mentoringu

• seznamování se se zásadami formativního hodnocení

• praktické využívání interaktivních pomůcek při vyučování

3. Podpora čtenářské pregramotnosti

• setkávání odborného konzultanta s interními mentory, setkávání ředitelů s interními mentory                                                                                                       a mentees nad formativním hodnocením

• průpravné hry a cvičení v literární výchově

• rozvoj grafomotoriky

• metody dramatické výchovy

4. Podpora matematické pregramotnosti

• orientace v rovině, v prostoru - poznávání tvarů, symetrické obrázky

• pravidelnosti a závislosti

5. Řízení projektu

Více info zde: http://www.vctu.cz/zajedenprovaz/

Učitelky, které se účastní aktivit v rámci projektu: Ivana Pešáková a Bc. Markéta Jedličková

"Za jeden provaz" "Za jeden provaz"
Úhrada plateb školného a stravného v době letního prázdninového provozu
Školné: Rodiče jsou povinni provádět platbu i v době letních prázdnin.  Podle zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání děti v platném znění děti, kterých se týká povinné předškolní vzdělávání, úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Stravné: Rodiče dětí, které jsou přihlášené v době letního prázdninového provozu jsou povinni uhradit předem platbu stravného za měsíce červenec a srpen (dle počtu přihlášených dnů  35,-Kč/den) nejpozději do 28.6.2019. V případě nesplnění podmínky úhrady, se dítě prázdninového provozu nebude moci účastnit. Nárok na stravu má dítě pouze v případě, že je v době výdeje stravy přítomno v MŠ. Svačiny se podávají v době od 8.50 hod. do 9.15 hod., odpoledne od 14.10 do 14.30 hod. Obědy se vydávají od 11,50 hod. do 12.20 hod. Vrácení plateb stravného v době prázdninového provozu se uskuteční pouze v  případě, že rodič  doloží lékařské potvrzení o nemoci dítěte. Upozornění: Prázdninového provozu se nebudou moci účastnit nahlášené děti, kterých rodiče byli upozorněni o plnění úhrady dlužných částek školného/stravného v letošním školním roce 2018/2019 a neučinili, popřípadě neučiní tak nejpozději 28.6.2019.   Platby probíhají bezhotovostně na účet školy, popřípadě složenkou (nutno uvést variabilní symbol).
Mníšek čte dětem
V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky. Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu. Těší se na vás kolektiv MŠ
Den dětí v MŠ Mníšek - 31.5.2019
Naše školka, jako každý rok i letos pořádá Den dětí pro naše malé školáčky. Akce se uskuteční 31.5.2019 v dopoledních hodnách na hřišti u MŠ a jeho okolí. Pro malé školáčky máme nachystané různé soutěže a úkoly...