Doubravka

Paní čitelky:    Bc. Markéta Foťková, Šárka Vaverová

Teta uklízečka a sociální asistentka: Marta Koušková

AKCE   MĚSÍCE ČERVEN:

3. – 7.6. 2019 – Cyklistický kurz pro přihlášené děti. Odjezd od MŠ v 8hod., návrat na oběd. Svačinku si děti povezou ze školky. Prosíme, aby děti měly vše podepsané!

10. – 14.6. 2019 – Sběr papíru na terase oddělení Rozárka. Prosíme  nahlašte jako vždy počet ve svém oddělení.

13.6. 2019 – Akce „CELÉ ČESKO ČTE DĚTEM“ v dopoledních hodinách. Začínám cca v 9.30h, po svačince. Rodiče vítáni, bližší info ve třídách.

18.6. 2019 – Společný školkový výlet s tajenkou po Fojtce. S mnichem za vodníky, draky  a vzácnými tisy do Mníšku.

19.6. 2019 – Den s policií ČR v MŠ,  v dopoledních hodinách.

21.6. 2019 – Divadlo Koloběžka v  MŠ , pohádka „O neposlušných kůzlátkách“, začátek v 8.30h. Cena 40,- Kč/dítě.

25.6.2019 – Celodenní  výlet  vláčkem do Hejnic, odjezd v ranních hodinách (čas odjezdu a příjezdu bude včas upřesněn). S sebou batůžek s pitím a velkou svačinku. Dětem odhlásíme celodenní stravu z MŠ. V případě nepříznivého počasí náhradní program.

Naše třída Doubravka je heterogenní, máme dětičky ve věku 3 – 5 let a to 10 dívek a 16 chlapců. V letošním roce převažují nové tříleté dětičky, které si teprve zvykají na nový školkový pobyt bez rodičů.

S dětmi se učíme povídat, osvojujeme si pravidla v mateřské škole např. pusinkové pravidlo, srdíčkové pravidlo, pravidlo pěti atd., také upevňujeme pravidla bezpečnosti na zahradě a mimo areál mateřské školy. Snažíme se dětem každé ráno zahrnout dopolední cvičení na lehárně, kde máme dostatek prostoru. Rádi zpíváme, recitujeme, čteme a prohlížíme si knížky, kreslíme, malujeme, vyrábíme, stříháme, lepíme a mnoho dalších činností, které se vždy vztahují ke konkrétnímu týdennímu tématu. Vzdělávací program zpestřujeme interaktivní tabulí, kde využíváme různé rozvíjející programy a naučná videa pro děti.

Našim cílem je přistupovat k dětem s ohledem na jejich individualitu a další požadavky. Snažíme se dětem připravit radostné, klidné a vstřícné prostředí, aby mohly plně rozvíjet svou osobnost. Také je pro nás důležité vytvářet a upevňovat dětská kamarádství. Naše dětičky vedeme ke zvládání správných hygienických návyků, samostatnosti v sebeobsluze a stolování.

Název třídního vzdělávacího programu  „ S Doubravkou z pohádky do pohádky´´

Témata TVP

1. Lidé – příklad podtémat

• Doubravka a její kamarádi

• Doubravka zná své tělo

• Doubravka sportuje

• Doubravka má ráda mámu a tátu

1. Historie – příklad podtémat

• Jak potkala Doubravka čerta

• Doubravka a kouzlo Vánoc

• Doubravka a karneval

• Doubravka o Velikonocích

1. Příroda – příklad podtémat

• Doubravka poznává podzim

• Doubravka v lese

• Rozmary paní zimy

• Doubravka zkoumá jaro v trávě

1. Vesmír – příklad podtémat

• Doubravka ve větru a dešti

• Doubravka a planeta Země

• Doubravka zkoumá Vesmír

• Doubravka slaví den dětí

V každém integrovaném bloku je minimálně 20 podtémat, které si pedagogové volí a doplňují dle ročního období, svátků, počasí apod.

Úhrada plateb školného a stravného v době letního prázdninového provozu
Školné: Rodiče jsou povinni provádět platbu i v době letních prázdnin.  Podle zákona č. 561/2004 Sb., (školský zákon) a podle prováděcí vyhlášky č. 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání děti v platném znění děti, kterých se týká povinné předškolní vzdělávání, úplatu za předškolní vzdělávání neplatí. Stravné: Rodiče dětí, které jsou přihlášené v době letního prázdninového provozu jsou povinni uhradit předem platbu stravného za měsíce červenec a srpen (dle počtu přihlášených dnů  35,-Kč/den) nejpozději do 28.6.2019. V případě nesplnění podmínky úhrady, se dítě prázdninového provozu nebude moci účastnit. Nárok na stravu má dítě pouze v případě, že je v době výdeje stravy přítomno v MŠ. Svačiny se podávají v době od 8.50 hod. do 9.15 hod., odpoledne od 14.10 do 14.30 hod. Obědy se vydávají od 11,50 hod. do 12.20 hod. Vrácení plateb stravného v době prázdninového provozu se uskuteční pouze v  případě, že rodič  doloží lékařské potvrzení o nemoci dítěte. Upozornění: Prázdninového provozu se nebudou moci účastnit nahlášené děti, kterých rodiče byli upozorněni o plnění úhrady dlužných částek školného/stravného v letošním školním roce 2018/2019 a neučinili, popřípadě neučiní tak nejpozději 28.6.2019.   Platby probíhají bezhotovostně na účet školy, popřípadě složenkou (nutno uvést variabilní symbol).
Mníšek čte dětem
V naší školce proběhne dne 13.6.2019 od 9.00hod akce  "Mníšek čte dětem" na kterou zveme všechny rodiče, babičky a přátelé naší školky. Prosíme, dejte dětičkám do školky na akci jejích oblíbenou knihu. Těší se na vás kolektiv MŠ
Den dětí v MŠ Mníšek - 31.5.2019
Naše školka, jako každý rok i letos pořádá Den dětí pro naše malé školáčky. Akce se uskuteční 31.5.2019 v dopoledních hodnách na hřišti u MŠ a jeho okolí. Pro malé školáčky máme nachystané různé soutěže a úkoly...