Projekt Šablony II – Učíme se společně

Šablony II – Učíme se společně

Na začátku letošního školního roku 2019/2020 naše škola využila výzvy č. 02_18_063 v rámci prioritní osy 3 Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a vstoupila do dvouletého evropského projektu Šablony II, který jsme nazvali „Šablony II – Učíme se společně.“

V rámci projektu proběhne v říjnu vzdělávání pedagogů v oblasti informačních technologií, které bude zaměřeno převážně na práci s interaktivními tabulemi. Projekt nám také umožnil, aby ve škole mohly působit 2 školní asistentky, které se věnují dětem v rámci zájmové činnosti a poskytují podporu jak pedagogům, tak dětem, u kterých se snaží předcházet možnému školnímu neúspěchu. S touto aktivitou jsou úzce spojeny i dva kroužky doučování, které žákům pomáhají s upevňováním učiva. V rámci projektu bude ve škole i nadále probíhat velmi oblíbený klub zábavné logiky a deskových her.

V mateřské škole je pak důležitou oblastí podpory působnost speciálního pedagoga, který pomáhá vytvářet a zlepšit podmínky pro úspěšnou integraci dětí se speciálními vzdělávacími potřebami.

V průběhu následujících dvou let chystáme v MŠ, ZŠ i ŠD projektové dny zaměřené převážně na polytechnické vzdělávání.

Z projektu se nám například podařilo zakoupit dvě nové interaktivní tabule, které žáci aktivně využívají při běžné výuce.

Jsme vděčni za poskytnutou finanční podporou od EU, která nám pomůže vylepšit vybavení a prostředí školy.

Název souboru Velikost Typ
Leták šablony II. 73.69 KB pdf
Výzva - Platby SRPŠ a Třídní fond
Žádáme rodiče, kteří ještě tak neučinili, aby zaplatili ve svých třídách příspěvěk 400,-Kč SRPŠ a vložili zálohu do třídního fondu na úhradu akcí pro děti. Termín je do 15.10.2019!
Jablíčkování ve Vendelínovi 2019
Zachraňujeme s Kryštofem 2019
Sporťáček
SPORŤÁČEK - SPORTOVNÍ KROUŽEK pořádaný Sport kids Liberec - 10 LEKCÍ  Kroužek začíná 10.10.2019  ve 14.30 hod. ve školce. Koná se jednou měsíčně - cena při docházce minimálně 10ti dětí je 990,- / na celý školní rok Kroužek je akreditován MŠMT Cílem tohoto kroužku je seznámení s vícero sporty jako je gymnastika, míčové hry, atletika a pokud bude počasí i venkovní sporty. Bližší info:  Iveta Hergesell ,  mobil: +420 777001044,  email: iveta@sport-kids.cz