Organizace školního roku

Zahájení školního roku ve školním roce 2017/2018 je 4. září 2017.

Provoz mateřské školy bude po dohodě se zřizovatelem omezen vždy v období školních prázdnin. Důvodem je čerpání řádné dovolené, studijního volna na sebevzdělávání učitelek (zákon č. 563/2004 o pedagogických pracovnících), dále na úklid mateřské školy a práce spojené s údržbou či rekonstrukcí.

Omezení provozu mateřské školy:
(třídy budou spojovány z důvodu menší aktuální docházky)
Podzimní prázdniny připadnou na čtvrtek 26. října a pátek 27. října 2017 .
Jednodenní pololetní prázdniny připadnou na pátek 2. února 2018.
Jarní prázdniny v délce jednoho týdne jsou pro Liberecký kraj stanoveny v termínu od  26. 2. - 4. 3. 2018.
Velikonoční prázdniny připadnou na čtvrtek 29. března a pátek 30. března 2018.
Vánoční prázdniny budou zahájeny v sobotu 23. prosince 2017 a skončí v úterý 2. ledna 2018. MŠ bude opět v provozu od středy 3. ledna 2018.

Úplata za předškolní vzdělávání se pro tento měsíc nemění.

Letní prázdniny a letní provoz MŠ
MŠ bude uzavřena: bude upřesněno v měsíci únoru/březnu 2018.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Státní svátky ČR a jiné významné dny – uzavření MŠ
(Viz zákon č. 245/2000 Sb., o státních svátcích, o ostatních svátcích, o významných dnech a o dnech pracovního klidu, ve znění pozdějších předpisů.
Státní svátky České republiky)

1. leden - Den obnovy samostatného českého státu

17. dubna - Velikonoční pondělí

1. květen - Svátek práce

8. květen - Den vítězství

5. červenec - Den slovanských věrozvěstů Cyrila a Metoděje

6. červenec - Den upálení Mistra Jana Husa

28. září - Den české státnosti

28. říjen - Den vzniku samostatného československého státu

17. listopad - Den boje za svobodu a demokracii

24. 12. - Štědrý den

25. 12. - první svátek vánoční, Boží hod

26. 12. druhý svátek vánoční

Chřipková epidemie v mateřské škole - upozornění pro rodiče
Vzhledem k rapidnímu nárůstu nemocných dětí a osob z řad pedagogického personálu v naší mateřské škole, žádám všechny rodiče, aby nám do školky nedávali děti s kašlem a rýmou. V této situaci opravdu nebudeme nachlazené děti do mateřské školy přijímat a máme právo takové dítě do školky nepřijmout. Chráníme tím zdraví vašich dětí, ostatních dětí v mateřské škole, které nemocem zdárně odolávají, ale také zdraví učitelek a provozního personálu. Děkujeme za spolupráci a vstřícnost.
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018
ZÁPIS DO 1. TŘÍDY 6. 4. 2018 OD 14 DO 17HOD. V ZŠ MNÍŠEK BEZ ČEKÁNÍ     RODIČŮM DĚTÍ Z MŠ V MNÍŠKU BUDE V ODDĚLENÍ VENDELÍN K DISPOZICI ZÁPISOVÝ ARCH S ČASY OBJEDNÁNÍ      DALŠÍ RODIČE PRO OBJEDNÁNÍ VOLEJTE: 485 146 550   nebo  773 791 371   K zápisu je nutné dodat: žádost o přijetí k základnímu vzdělávání  vyplněný zápisový list rodný list dítěte  průkaz totožnosti. Přednostně budou k základnímu vzdělávání přijaty děti z Mníšku a Oldřichova v Hájích. Zápisu se musí zúčastnit i děti, jimž byla odložena školní docházka.   Prosíme, přečtěte si důležité informace o objednání k zápisu v přiložených dokumentech!
Jarní prázdniny 26. 2. - 2. 3. 2018
V době jarních prázdnin bude probíhat v MŠ omezený provoz pouze pro přihlášené děti.
Den s dopravní výchovou - pro předškoláky
Dne 25.1.2018 se uskutečnila ve třídě předškoláků (Vendelín) odborná přednáška o bezpečnosti na ulici a silnici. Děti byly proškoleny v oblastech: bezpečné chování pasažéra ve vozidle  bezpečné chování chodců   bezpečné chování cyklistů   poskytnutí první pomoci více info: http://www.bezpecnenasilnicich.cz/
Potvrzení o výši vynaložených výdajů MŠ-tiskopis
Tiskopis ke stažení